Чугуївська правозахисна група відстоює права селян та учасників АТО на земельні ділянки

25-06-2015

З результатами реалізації проекту «Підвищення спроможності у реалізації права на земельні ділянки учасників АТО та захист прав селян власників землі та майнових паїв у Харківській області» представники Чугуївської правозахисної групи ознайомили журналістів та громадськість 24.06.2015 р. в медіа-центрі «Время».

Як розповів голова ЧПГ Роман Лихачов, головним завданням проекту є підвищення рівня правових знань щодо можливостей реалізації учасниками АТО та мешканцями сільської місцевості своїх  прав в сфері земельних правовідносин.

Шевченківський, Печенізький та Чугуївський райони є аграрними осередками Харківської області, в той же час через неоформлення селянами-пайовиками земельних ділянок місцеві бюджети недоотримують численні надходження, самі селяни знаходяться на межі виживання, а в земельній сфері процвітає корупція.

Чугуївськими правозахисниками в січні 2015 р. було започатковано роботу Ресурсного центру з земельних питань. Протягом півроку фахівці Ресурсного центру надавали правову допомогу селянам-власникам земельних та майнових паїв, а також військовослужбовцям шляхом проведення консультацій та роз’яснень з правових питань, складання необхідних правових документів, представлення інтересів у судах.

Щомісяця надавалися правові скайп-консультації, регулярно проводилися виїзні юридичні консультації до найвіддаленіших куточків районів Харківщини (було здійснено 9 таких виїзних прийомів), працював телефон «гарячої» лінії, була організована широка правопросвітницька робота серед селян-власників земельних ділянок, надавалася юридична підтримка в оформленні земельних ділянок, в тому числі учасникам антитерористичної операції, правозахисники залучалися до правової допомоги агрофірмам та фермерським господарствам.  

Всі ці заходи Чугуївської правозахисної групи лише за останні півроку дозволили отримати або повернути у законне володіння селян понад 500 гектарів землі на території Харківщини. Що дало змогу селянам отримувати реальну орендну плату (разом близько 500 тис. грн. на рік). Завдяки цьому місцеві й державний бюджет отримуватимуть додатково приблизно 75 тис. грн. надходжень.

І хоча проект завершився, правозахисники планують продовжити означену діяльність, оскільки вона допомагає вирішити численні проблеми селян та сільських громад.

Довідка:

Діяльність Ресурсного центру з земельних питань ЧПГ здійснювалася в рамках мережевого проекту «Підвищення спроможності у реалізації права на земельні ділянки учасників АТО та захист прав селян-власників землі та майнових паїв у Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Міжнародний фонд «Відродження» підтримує проекти й ініціативи, які захищають уразливі групи громадян та протидіють їх дискримінації. Для покращення доступу громадян до правосуддя, фонд розвиває систему безоплатної правової допомоги в Україні. 

Читайте также
Другие материалы рубрики
Отчет 22-05-2015

Проект «Включай себя в жизнь!» презентовали в Харькове

Харьковский плейбек-театр «Живое зеркало» покажет переселенцам из Донбасса несколько спектаклей. Они пройдут в рамках проекта «Включай себя в жизнь!», который 21 мая презентовали в Харькове, в медиацентре "Время".