Громадськість ознайомили з результатами діяльності «Центру правової інформації та консультацій»

25-06-2015

З результатами роботи «Центру правової інформації та консультацій в місті Чугуєві та Чугуївському районі»» представники Чугуївської правозахисної групи ознайомили журналістів та громадськість 24.06.2015 р. в медіа-центрі «Время».

Координатор «Центру правової інформації та консультацій» ЧПГ Юрій Чумак повідав, що від діяльності Центру мав користь значний контингент населення: за період з 1 липня 2012 р. по 1 липня 2015 р. загалом надано 2683 безоплатні правові консультації (з них у 2015 р. – майже 500).

У найбільш суспільно значущих випадках до захисту або представлення інтересів у суді залучався на принципі Pro bono (безкоштовно, для суспільного блага) голова ЧПГ адвокат Роман Лихачов.

Фахівці Центру надали правову допомогу у складанні заяв/позовів до судів загальної юрисдикції/спеціалізованих судів 267 громадянам, десяткам – у підготовці апеляційних скарг та 2-м – у написанні скарги до Європейського суду з прав людини. Було підготовлено десятки позовів до судів загальної юрисдикції та адміністративних судів, більшість з яких завершилися правовими перемогами в судовому порядку.

Як свідчать оброблені дані, середньостатистичним громадянином, що звертався до Центру, є жінка – міський житель, частіше віком 45-59 років або похилого віку, яка не працює, як правило – пенсіонер. Більшість з правових проблем стосувалися питань права власності, земельних питань та соціального забезпечення (в першу чергу – прав та пільг) ветеранів і людей похилого віку, а також – останнім часом – вимушених переселенців та військовослужбовців.

Завдяки проведенню виїзних прийомів, «Днів правової допомоги ветеранам», особистого прийому з правових питань підоблікових кримінально-виконавчої інспекції та внутрішньо переміщених осіб безоплатною правовою допомогою були охоплені вразливі верстви мешканців Чугуєва та Чугуївського району – люди похилого віку та пенсіонери, вимушені переселенці, діти війни та ветерани, «умовно» засуджені.

Фахівці ЧПГ розробили 18 пам’яток (буклетів) з найбільш вагомих для населення правових питань. Зокрема, тільки у 2015 році було підготовлено та випущено 4 таких буклети:

1. Права та пільги, передбачені державою для учасників АТО.

2. Ти і міліція. Як захистити свої права.

3. Телефони диспетчерських та служб екстреного виклику і швидкого реагування у м. Чугуєві.

4. У випадку порушення права на інформацію слід звертатися до Омбудсмана.

Майже 50 інформаційних стендів було виготовлено та розміщено в органах державної влади та управління м. Чугуєва та Чугуївського району, а також у правоохоронних органах та військових частинах, що надає змогу підвищувати правову свідомість мешканцям м. Чугуєва та Чугуївського району.

Інформація й напрацювання, отримані в ході реалізації проекту, у вигляді брошур регулярно поширювалася серед зацікавлених органів влади й місцевого самоврядування.

Здійснення прийомів громадян у приміщеннях громадських приймалень Чугуївської райдержадміністрації та Чугуївського міськвиконкому зменшило навантаження на юристів райдержадміністрації, апарату райради та міськвиконкому, а також проведення семінарів-тренінгів для волонтерів організації та юристів відповідних органів сприяли розвитку інституційної спроможності ЧПГ та місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування у питанні надання населенню якісних послуг правового характеру.

А голова ЧПГ Роман Лихачов розповів про найбільш резонансні справи, які правозахисники проваджують останнім часом:

- 9 червня Печенізький районний суд поновив на посаді головного редактора газети «Печенізький край» Тетяну Сиром’ятнікову (вона особисто виступила на прес-конференції з подробицями справи).

- 25 червня в Окружному адміністративному суді міста Києва слухатиметься справа за позовом Чугуївської правозахисної групи до Кабінету Міністрів щодо необхідності підвищення прожиткового мінімуму в Україні.

- У Харкові триває розгляд кримінальної справи за обвинуваченням молодика у вбивстві гея, що сталося на ґрунті ненависті.

Наприкінці заходу правозахисники відповіли на запитання журналістів.

Довідка:

Діяльність «Центру правової інформації та консультацій» ЧПГ здійснювалася в рамках мережевого проекту «Підвищення спроможності у реалізації права на земельні ділянки учасників АТО та захист прав селян-власників землі та майнових паїв у Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Міжнародний фонд «Відродження» підтримує проекти й ініціативи, які захищають уразливі групи громадян та протидіють їх дискримінації. Для покращення доступу громадян до правосуддя, фонд розвиває систему безоплатної правової допомоги в Україні.

 

Читайте также
Другие материалы рубрики
Отчет 25-06-2015

Чугуївська правозахисна група відстоює права селян та учасників АТО на земельні ділянки

З результатами реалізації проекту «Підвищення спроможності у реалізації права на земельні ділянки учасників АТО та захист прав селян власників землі та майнових паїв у Харківській області» представники Чугуївської правозахисної групи ознайомили журналістів та громадськість 24.06.2015 р. в медіа-центрі «Время».

Отчет 22-05-2015

Проект «Включай себя в жизнь!» презентовали в Харькове

Харьковский плейбек-театр «Живое зеркало» покажет переселенцам из Донбасса несколько спектаклей. Они пройдут в рамках проекта «Включай себя в жизнь!», который 21 мая презентовали в Харькове, в медиацентре "Время".