Підсумки прес-конференції

28-09-2018

25 вересня, в медіацентрі «ВРЕМЯ» (м. Харків) відбулася прес-конференція за участю консула МЗС Німеччини, представників Харківської облради та адміністрації, представників ГО ЦПР «РАЗОМ» і німецької організації «Südost Europa Kutur eV» (м . Берлін), а також інших партнерів та представників мас-медіа.
    У трьох Харківських училищах і коледжах у вересні стартував пілот-проект - «Соціальна компетентність і управління конфліктами», робоча назва: «Шлях до порозуміння».
    Яке значення має соціально-психологічна атмосфера для професійного навчання, як поліпшити репутацію середньої технічної освіти?
    Вольфганг Мьоссінгер відзначив важливість цього проекту не тільки для Харківської області, а й в Україні в цілому. За його словами, саме цей проект, серед 800 поданих заявок, був одним з тих, котрий вважається пріоритетним. Професійно технічна освіта і так звані «софт скілз» являються саме тим напрямком, які в наступні роки будуть на порядку денному для розвитку економіки в Харківському області. Про це говорили в своїх виступах і Едуард Рубін, а також Юлія Седая. Необхідно підвищити імідж середньої професійної освіти - в цьому були одноголосні всі учасники дискусії.
    За словами представників ХОДА цієї ініціативі, розпочатої в здійсненні міжнародного співробітництва двох НГО м. Харкова та м. Берлін буде надана всебічна підтримка і сприяння.
    Мьоссінгер, в свою чергу, також зазначив, що реалізація цього пілотного проекту в Харкові має стратегічне значення для всієї України і можлива тільки завдяки підтримці Харківської облради та адміністрації.
    «Це не тільки проблема України, - зазначає Ольга Пішель, координатор і один з ініціаторів цього проекту. Навіть в Німеччині, де фахівці своєї справи і професіонали дуже високо цінуються, вже 10 років існує програма з соціального навчання в професійно-технчних закладах освіти, мета якої - розвиток навичок соціальної компетентності. І в цій програмі відкрито говориться про існуючі проблеми: агресивність, ескалація конфліктів, випадки насильства, депресія. Ми повинні розуміти, що системність професійної освіти безумовно включає в себе і розвиток соціальних компетенцій учнів».
    «Метою нашого проекту є навчання навичкам ефективного спілкування без насильства, медіації, розвиток особистісних навичок учнів. - підкреслює Ольга Клименко, експерт і тренер проекту, психолог, керівник ГО ЦПР «РАЗОМ», -  Але ми не зупиняємося на тренінгах, а йдемо далі. В училищах будуть створені спеціальні «Служби примирення», які зможуть самостійно проводити медіацію, звичайно з нашою допомогою і супервізією».
    Олена Лукаш, також тренер і експерт проекту, психолог і волонтер з багаторічним стажем, зазначає гендерний аспект у виборі навчальних закладів: в коледжі телекомунікацій представлені спеціальності, на яких більшість студентів - це юнаки, в житлово-комунальному коледжі ті спеціальності, на яких більшість студентів - дівчата. Вона також підкреслює, що третій коледж обраний не випадково, адже він спеціалізується на навчанні підлітків з інвалідністю, а це значить, буде можливість оцінити успішність і необхідність здійснення заходів в рамках інклюзивної освіти та врахувати принцип рівних можливостей.
    Виступаючі представники трьох коледжів - учасники проекту, впевнені в дієвості цього проекту і його важливості для їх навчальних закладів. Вони відмітили, що студенти вже після першого заняття змогли дати позитивний зворотний зв'язок. Зріс їх інтерес один до одного і з'явилося більше розуміння свого емоційного стану. Вони з нетерпінням чекають продовження тренінгів і готові брати активну участь в реалізації програми.
Також представники GIZ і ОБСЄ підкреслюють важливість цієї ініціативи для всього Харківського регіону і будуть далі сприяти його проведенню.

 

Читайте также
Другие материалы рубрики
Отчет 12-09-2017

Відбулося засідання круглого столу «Роль громадськості та ЗМІ у формуванні симпатій виборців»

7 вересня 2017 року у м. Харків відбулося засідання круглого столу «Роль громадськості та ЗМІ у формуванні симпатій виборців», організаторами якого виступила ГО «ЛІГА ВИБОРЦІВ».