Представники ГО «ЕкспертиЗА Реформ» пропонують забезпечувати чистоту влади

26-01-2017

Ввести відповідальність політичних партій - таку пропозицію озвучили експерти громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ» під час круглого столу «Очищення або чистота влади: що насправді необхідно Україні?», який відбувся у медіацентрі "Время" 25 січня.

Спікери підвели підсумки 2-х років люстрації в Україні, ознайомили присутніх з люстраційними лазівками і особливостями виконання органами державної влади норм закону України «Про очищення влади». Сам закон експерти вважають юридично недосконалим і таким, що не виправдав очікувань і вимог Революції гідності.

«Негативні явища у чинній владі дозволяють дійти висновку про необхідність її чергового очищення. Безкарність, корупція і безвідповідальність нікуди не ділись. Це ті ж самі прояви, які зумовили відмову громадянського суспільства у довірі Януковичу і призвели до Революції Гідності» - зазначив керівник ГО «ЕкспертиЗА Реформ» Юрій Георгієвський.

Забезпечити чистоту влади активісти пропонують через чітке дотримання Присяги державного службовця та введення відповідальності політичних партій перед виборцями. Наразі експерти працюють над відповідними законопроектами.

«Чистоту влади необхідно забезпечити відповідальністю політичних партій. Ми вважаємо неприпустимим,коли політики можуть собі дозволити за кілька років змінити 3-4 партійних проекта. Це призводить до їхньої безвідповідальності перед виборцями» - зазначив Юрій Георгієвський.

Експерти вважають перспективним введення електронного ініціювання дострокових виборів Президента, Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування і звільнення окремих посадових осіб. За їхніми словами, інновація сприятиме посиленню громадського контролю за владою.

«Наприклад, інструмент електронних петицій: в електронному форматі за проведення достроковихвиборів голосує та же кількість виборців, якої достатньо для визнання виборів легітимними» - підкреслив керівник «Експертиза Реформ».

За словами експертів ГО «ЕкспертиЗА Реформ», люстрація в Україні не досягла своєї мети - очищення влади, а сам закон не містить універсальних критеріїв чистоти влади і має характер «ad hoc». Перспективним напрямком експерти вважають інститут громадської люстрації, для запуску якого необхідно прийняти відповідний закон і створити колегіальний орган, наділений люстраційними повноваженнями.

 
Читайте также
Другие материалы рубрики
Отчет 31-03-2016

В этом году в Харьковской области была самая короткая зима

За всю историю метеонаблюдений (с 1945 года) минувшая зима в Харьковской области оказалась самой короткой, сообщила на пресс-конференции в медиацентре "Время" завсектором метеопрогнозов ХРЦГМ Евгения Ляшенко.

Отчет 29-02-2016

Круглий стіл «Необхідність розробки та впровадження середньострокової програми щодо підтримки та інтеграції ВПО

01 березня 2016 р. в медіацентрі «Время» (вул. Сумська, 72) відбувся круглий стіл «Необхідність розробки та впровадження середньострокової програми щодо підтримки та інтеграції ВПО».