Відбулося засідання круглого столу «Роль громадськості та ЗМІ у формуванні симпатій виборців»

12-09-2017

7 вересня 2017 року у м. Харків відбулося засідання круглого столу «Роль громадськості та ЗМІ у формуванні симпатій виборців», організаторами якого виступила ГО «ЛІГА ВИБОРЦІВ».

У заході взяли участь депутати Харківської обласної ради, районних рад, керівники партійних організацій різних політичних партій, незалежні експерти, представники громадськості та ЗМІ.

У ході роботи круглого столу розглядалися питання ролі та місця засобів масової інформації та активного сегменту громадськості у забезпеченні проведення майбутньої виборчої кампанії у відповідності до чинного законодавства. Також обговорювалися механізми протидії маніпулятивним інформаційним технологіям, «брудним» методам під час підготовки та проведення виборів.

Починаючи обговорення, голова Харківського відокремленого підрозділу «ЛІГИ ВИБОРЦІВ» Дмитро Ярощук наголосив на винятковій важливості контролю з боку громадськості за дотриманням законодавства у сфері ЗМІ, недопущення використання адміністративного ресурсу з метою обмеження доступу до медіа-ресурсів опозиційних політиків. А цей фактор може зіграти вирішальну роль у виборчих перегонах, адже на сьогодні ЗМІ фактично формують громадську думку, виробляють порядок денний політичного життя.

«Ми будемо сприяти тим ЗМІ, які висвітлюватимуть виборчу кампанію неупереджено і об'єктивно. Водночас, сповіщатимемо громадськість про факти маніпуляцій, викривлення інформації в деяких виданнях, адже розуміємо – ставки на виборах надзвичайно високі, а в хід підуть будь-які засоби. ЗМІ мають право на редакційну політику, але й громадськість повноважена контролювати медіа, тим більше, що на підтримку навіть приватних друкованих та електронних видань та ТВ з місцевих бюджетів регулярно виділяються кошти платників податків. Розробка моделі такого контролю – серед пріоритетних завдань нашої громадської організації», – зазначила голова Дніпропетровського відокремленого підрозділу «ЛІГИ ВИБОРЦІВ», директор компанії «VIP-Консалтинг» Надія Умецька.

Також експерт наголосила, що «ЛІГА ВИБОРЦІВ» налаштована тестувати напрацювання у сфері протидії маніпуляціям і фальсифікаціям на виборах ОТГ у Харківській області 29 жовтня цього року. У тому числі шляхом направлення на виборчі дільниці спостерігачів від «ЛІГИ ВИБОРЦІВ».

Читайте также
Другие материалы рубрики