У Харкові відбудеться круглий стіл «Чи підуть гроші за дитиною в приватні школи?

19-12-2018

У Харкові відбудеться круглий стіл «Чи підуть гроші за дитиною в приватні школи? Актуальні питання  отримання державної субвенції»

Дата проведення: 21 грудня 2018 року.
Час проведення: 11:00 - 13:00.
Місце проведення: Медіа-центр  «Время», вул.Сумська, 72, 2 поверх торгівельно-офісного центру «Platinum Plaza».
Організатор: Асоціація приватних роботодавців.
Учасники: засновники та керівники приватних закладів загальної середньої освіти Харківського регіону, представники Департаменту  освіти ХМР, представники ХОДА, батьки учнів приватних шкіл. 

Рядом статей Закону  України «Про світу» передбачено рівні умови розвитку та фінансування закладів освіти всіх типів і форм власності (Ст. 4, п.2; ст.22, п.7; ст. 78). Зокрема, пунктом  10 статті 78 передбачено фінансування державою «здобуття особою загальної середньої освіти у приватному або корпоративному закладі освіти, що має ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів шляхом передачі такому закладу освіти цільового обсягу коштів у розмірі фінансового нормативу (з урахуванням відповідних коригуючих коефіцієнтів) бюджетної забезпеченості одного учня, який здобуває повну загальну середню освіту, та в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України». Частина десята статті 78 набирає чинності з 1 січня 2019 року. Отже актуальним стає питання створення і впровадження ефективного і зрозумілого механізму імплементації чинного законодавства у відповідному напрямку, ефективної співпраці та координації зусиль усіх стейкхолдерів приватної освіти. Одним з організаційних механізмів може стати створення робочої групи як дорадчого органу державно-громадського управління приватною освітою в регіоні відповідно до Ст. 70 Закону України «Про освіту», в якій йдеться про громадське  самоврядування та державно-громадське управління у сфері освіти. Створення та діяльність такої робочої групи не тільки сприятиме ефективної імплементації Закону «Про світу»
в частині управління приватною освітою, а й підтвердить статус Харківського регіону як такого, що активно  розвивається на засадах громадського самоврядування. 
На круглому столі передбачається обговорення  таких питань:
Чого очікувати приватним школам у 2019 році?
Які нормативні документи маємо на сьогодні та на які ще очікуємо? 
Чому не варто боятися отримання державних коштів?
У який спосіб Асоціація приватних роботодавців може сприяти  розвитку приватної освіти на Харківщині? 
Якими є завдання робочої групи з імплементації Закону України «Про світу» в частині управління приватною освітою?  

Спікери:

Олександр Чумак, голова Асоціації приватних роботодавців, Олег Драгунов, провідний юрист Асоціації приватних роботодавців, представники фінансово-економічних департаментів і департаментів освіти міста і області. 

Модератор і контактна особа: Юлія Павіченко, засновник і директор Приватного ліцею «МИР», тел. 095-424-90-30

Читайте также
Другие материалы рубрики
Анонсы 19-12-2018

Презентація порадника для посадовців і депутатів місцевих рад за результатами конкурсу серед школярів

У медіацентрі "Время" відбудеться презентація порадника для посадовців і депутатів місцевих рад за результатами конкурсу серед школярів «Майбутнє моєї громади»