Судді не повинні відчувати себе беззахисними й приймати через це неправосудні рішення, - Святаш

07-08-2018

Народний депутат Дмитро Святаш переконаний, що тиск на суд призведе до зриву реформи цієї гілки влади.

Про це в інтерв'ю виданню "Східний Дозор" сказав нардеп, харків'янин Дмитро Святаш.

"Щоб змусити суддю прийняти неправосудне рішення, на нього йде колосальний пресинг у вигляді дзвінків і SMS з погрозами, злам особистої Фейсбук-сторінки, вкидання фейковий новин і цькування в соціальних мережах, погроз, що надходять нібито від мого імені і, безумовно, такого інструменту, як судове "тітушество", - сказав Святаш.

На думку народного депутата, як правило, це проплачені люди, "які чомусь називаються активістами". У крайньому випадку вони просто зривають судове засідання. Таке переконання склалося у Святаша напередодні засідання суду за апеляційною скаргою на закриття Дзержинським судом Харкова виконавчого провадження щодо стягнення заборгованості на користь харківського бізнесмена Олександра Ярославського.

"Я хочу звернутися до суддів: якщо на вас буде здійснюватися такий же тиск, перше, що необхідно зробити, негайно звернутися за даним фактом до правоохоронних органів, - заявив Святаш. - Це - тиск на суд в чистому вигляді. Хотів би попередити, якщо від мого імені до вас будуть приходити "погрози" або якісь пропозиції про нібито гроші - це явна брехня. Я ніколи подібним не займався і не займаюся. Навпаки як народний депутат я готовий допомогти будь-якому судді присікти такий тиск на корені, звернувшись до правоохоронних органів, аж до Генеральної прокуратури. Судді не повинні відчувати себе беззахисними і на цій підставі виносити не правові рішення".

Святаш висловив переконання, що до таких дій можуть бути причетними представники промислової групи харківського бізнесмена.

Нардеп також заявив, що його намагалися скомпрометувати тиском на суддів від його імені. До судів Голосіївського і Шевченківського районів Києва носили квіти, погрожували і здійснювали інші неправомірні дії щодо суддівського корпусу невідомі особи. Більше того, Святаш заявив про те, що він написав заяву до правоохоронних органів про створення організованої злочинної групи для тиску на суд. На думку народного депутата, якщо вже сьогодні в суспільстві не будуть вжиті адекватні заходи, то ніяка судова реформа в Україні не запрацює. Тиск на суд - це тяжкий злочин, що веде до підриву судової гілки влади.

Читайте также
Другие материалы рубрики