ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Податкова амністія: які активи не підлягають декларуванню

Актуальное сегодня02 сентября 2021 | 16:57

Про окремі питання щодо запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування кореспонденту видання «Время» розповів в.о. начальника Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Валерій Любічев.

«Перш за все нагадаю, що одноразове добровільне декларування розпочалось з 1 вересня 2021 року та буде тривати до 1 вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, із яких не були сплачені податки і збори»,– зазначив Валерій Любічев.

Ця можливість надана нормами Закону України від 15.07.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Проте сьогодні розповім, які активи не потрібно декларувати:

квартиру/квартири, загальна площа якої/яких не перевищує в сукупності 120 м², або майнові права, підтверджені відповідними документами на таку квартиру або квартири в багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;

житловий будинок/будинки, зареєстрований/зареєстровані в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 м², або житловий будинок/будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 м² за умови наявності в такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

нежитлові будинки некомерційного призначення та нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 м²;

один транспортний засіб особистого некомерційного використання;

земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі;

активи, крім зазначених, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн на дату завершення періоду одноразового спеціального добровільного декларування(тобто, станом на 31 серпня 2022 року).

«Запровадження кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування буде сприяти стимулюванню детінізації доходів та підвищенню податкової культури громадян», — зазначив податківець.

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях