ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Світ очима фотографа

Актуальное сегодня05 июля 2021 | 15:50

У Харкові відкрилася фотовиставка відомого кінорежисера і кіноактора, диктора, фотохудожника та викладача театральних дисциплін, засновника літературно-театральної студії для дітей «Планета» Едуарда Гриднєва.

Фотомитець має багато­річну практику та неодноразово виставлявся у різних містах України.
Нова фотовиставка Едуарда — це особливий погляд на сучасний світ. Через призму фотооб’єктива він показує настрої як природи, так й соціуму, піднімаючи важливі теми життя. Ось, наприклад, спонукає до роздумів картина, котра знайшла своє місце біля сміттєвого баку, бо вона стала вже не потрібна або вийшла з «моди». Чи це правильно?!
Або інша світлина, на якій дитина йде біля паркану; крізь нього до дитини протягує свої гілки дерево. Тут, на мій погляд, є все — і психологія, і педагогіка, і навіть культурологічні настрої.
Автор бачить світ як круговерть природних явищ: спочатку — це чарівна осінь, з туманами, таємничими постатями та силуетами, що нагадують нам про класиків літератури і світові шедеври музики, — глядач просто шкірою відчуває ці настрої фоторобіт.
Потім осінь змінюється на пухкеньку зиму, коли красень-мороз розмальовує вікна і вітрини, вітражі та скляні фігури; однакового малюнку немає, природний художник закарбовує свої шедеври кожен раз по-новому. А ранкове сонечко підкреслює ці шедеври яскравими променями.
За зимою приходить весна. Едуард Гриднєв дарує нам макрозйомку дерев у особливому ракурсі. Але це не просто дерево. Автор зізнається, що ця світлина була закарбована у Сковородинівці, де, за повір’ям, знаходиться дерево, котре вважають прадідом усіх дерев. Якщо доторкнутися до нього, то можна знайти відповіді на питання, які зазвичай важко вирішити…
Літо зачаровує красою польоту. Хмари, зображені у фотороботах, кличуть нас угору, до незвичних висот. А потім ми бачимо рідкісні кадри споруди, котрої вже немає на світі, — харківський елеватор. Це дуже сумне місце. Так багато життів воно забрало із собою… Цей кадр фотохудожник зробив під час зйомок фільму режисера І. Парфенова. Нині елеватор знесли. Але ця історична споруда продовжує існувати на фотороботі Едуарда Гриднєва.
Автор говорить, що роботи, котрі увійшли до виставки, були зібрані на протязі багатьох років. Є кадри тижневої «давності», зроблені на цифровій камері, а є такі, котрі були закарбовані ще на плівку.
«Все життя — це вихор емоцій. Людині необхідно просто відкрити очі та відчути атмосферу життя. Навколишній світ розкаже й покаже про все сам. А ти просто бери та й закарбовуй, як вмієш. Я фотографую, бо не вмію добре малювати», — зізнається Едуард.
На питання, чому у фото­виставці так багато різно­барв’я, автор відповів, що «увесь світ різнокольоровий, навіть коли у житті безвихідь».
Фотовиставка Едуарда Гриднєва, яка буде радувати та вражати своїх глядачів до кінця літа, розташована у Харківській обласній бібліотеці для юнацтва (пр-т Ювілейний, 49/8). Вхід безоплатний.

Інтанія Сів,
письменниця, голова спілки письменників Харківської області «Сіверко», керівник літературної студії «Нива».

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях