ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

10 днів бойового вишколу. На Харківщині завершилися спеціальні збори з екіпажами БТР.

Актуальное сегодня06 ноября 2021 | 22:48

Майже сотня учасників та понад десяток броньованих машин. Гвардійці Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ на військовому полігоні під Харковом понад тиждень випробовували на міць та витривалість себе та свої бронемашини.

Відточували свою майстерність гвардійці на спеціальних зборах екіпажів БТР.

«Цим спеціальним зборам завжди приділяється серйозна увага. Бо протягом 10 днів, які вони тривають, екіпажі БТР з військових частин отримують цілий комплекс навичок та вмінь. І це не про купу теорії. Максимальна кількість практики — водіння, стрільби, правильне обслуговування та експлуатація бронемашин», — резюмує начальник служби підготовки підрозділів підтримки відділу підготовки секції підготовки Східного територіального управління майор Вадим Стріляний. — «Екіпаж повинен знати увесь потенціал та можливості свого БТР. Екіпаж має вміти працювати у складних умовах місцевості, вміти рухатися в колоні. Ці збори ще й про потужну командну роботу під час виконання можливих бойових завдань».

Чи не найголовніша характерна риса осінніх зборів – неозброєним оком помітне якісне оновлення парку бронемашин. Поступово стара надійність стрімко витісняється новою якістю, боєздатністю та швидкістю.

«Я — водій БТР-4Е. Висока прохідність та маневровість, а ще — можливість швидкого перенесення вогню. Ось що, так би мовити, робить різницю. У нашій справі кожна секунда на вагу золота, відтак важливо, аби твоя мобільність та швидкість прийняття рішень працювала в унісон із підкріпленням вогнем БТРа», — розповідає боєць «ОЗСП» Східного територіального управління «СЕРГІЙ».

Військова топографія та тактика, інженерна підготовка та заняття зі зв’язку. На цих зборах гвардійців вчили попросту бути готовими. Готовим водити бронемашину, розумітися на інженерії та топографії, дати бій в ситуації, яка того вимагає, готовими приймати рішення. Не забули тут і про тактичну медицину, бо вона — принципова важлива складова готовності.

«Екіпаж — це злагоджений механізм. Аби так було насправді, кожен має бути і навідником, і водієм, і командиром», — говорить командир екіпажу військової частини 3051 Едуард Косаков, — Лише тоді є потрібний результат та успішно виконане завдання. Звісно, БТР має бути, що називається, теж стовідсотково у строю і готовим йти вперед. Протягом цих зборів, вважаю, ми вкотре довели — ми рівні серед рівних, маємо та примножуємо необхідний досвід та практичний вишкі».

Звісно, насамкінець навчань — головна «страва» — стрілецькі тренування та стрільби. Різні вправи навчальних стрільб, різний калібр набоїв та дальність ураження цілі. Не обійшлося і без визначення так званих лідерів спеціальних зборів. Найпрофесійніших удостоїли чотирма номінаціями кращих — екіпаж, навідник, водій та командир.

Проте це, певно, той випадок, коли до пунктів постійної дислокації частин у Харкові, Сумах, Маріуполі, Слов’янську та Охтирки повернулися не переможці й переможені, а навчені і підготовлені професіонали. Підсумком спеціальних зборів гвардійських екіпажі БТР для кожного з них став потужний досвід, серйозний показник кілометрів пробігу на спідометрах власних бронемашин та не один десяток випущених куль, які влучили прямісінько в ціль.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ     

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях