ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

22 ордени «За мужність» родинам загиблих військовослужбовців

Актуальное сегодня23 февраля 2024 | 21:37

В Східному територіальному управлінні Національної гвардії України вручили 22 ордени «За Мужність» родинам загиблих військовослужбовців. Серед них родини полеглих бійців з військових частин Харківщини, Слов’янська, Маріуполя та Сум.

Зі словами співчуття та вдячності до присутніх звернувся заступник начальника Східного територіального управління Національної гвардії України полковник Сергій Ховайло.

«Майбутнє дається нам дуже високою ціною – ціною життів наших героїв, наших захисників. Ми зобов’язані пам’ятати і вшановувати кожного захисника, поки ми їх пам’ятаємо вони живі в наших серцях і завжди з нами. Нажаль, ніякі слова не замінять втрату наших рідних, справжніх героїв, завдяки яким наші діти і наші нащадки мають право на життя, право на майбутнє», – зазначив полковник Сергій Ховайло.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) за особисту мужність, звитягу та самовіддані дії, проявлені під час захисту державного суверенітету від збройної агресії російської федерації указом Президента України був нагороджений сержант 5-ї Слобожанської бригади Котелевський Сергій Миколайович. Орден сина отримали мати Котелевська Ганна Петрівна та брат Олександр.

«Одного дня Сергій прийшов додому й сказав, що треба комусь йти захищати, і пішов, – згадує мати загиблого. – Спочатку служив під Харковом, потім попав під Кремінну. Останні місяці телефонував раз на тиждень. Казав, мама, буде все нормально. Хоча з тієї сторони, казав, їх сила-силенна, стіна. Не панікував, нічого не казав, заспокоював. Одного дня така паніка почалась, що немає дзвінка, не можу добитися, де він, хоча раз на тиждень дзвонив. Тривога, паніка, потім подзвонили з Дніпра, госпіталя, сказали, що лежить там. Не приходячи до тями, за два дні Сергій пішов з життя», – розповіла Ганна Петрівна.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) також був нагороджений солдат 3-ї бригади оперативного призначення Першин Костянтин Олександрович. Нагороду отримувала дружина Першина Світлана Сергіївна.

«Чоловік загинув під час виконання бойових завдань в Бахмуті, він привозив на нуль хлопцям боєприпаси і їх група потрапила під артилерійський обстріл. Проходив службу на посаді старшого кухаря, але завдання виконував різні. Костянтин був дуже справедливий, дуже добрий, навіть командири казали, що це один з небагатьох хто не боїться. Коли треба було навіть хлопців полеглих забирати з передової всі боялися, він не боявся в мене нічого, треба було він їхав –  ліз в саме пекло.Без батька залишилась наша донька-підліток».

Посмертно було нагороджено військовослужбовця 18-ї Слов’янської бригади старшого солдата Пісьменного Сергія Ігоровича. Орден отримувала донька Тетяна, дівчині 12 років.

«Ця нагорода для нас дуже важлива, тому що дитина буде знати, що її батько герой. Загинув Сергій 2 лютого 2023 року під час виконання бойових завдань у Кремінній Луганської області», – додає колишня дружина Ганна.

Як зазначив заступник командира військової частини 3005 по роботі з особовим складом, полковник Артем Міщук, для гвардійців важливо, щоб рідні полеглих побратимів відчували та достеменно знали, що вони – частина великої та дружньої гвардійської родини.

«Біль кожної родини полеглого бійця – це наша спільна біль. Наш обов’язок не полишати такі родини на самоті, допомагати їм, підтримувати і, безумовно, зробити все для того, щоб подвиг полеглих побратимів був вшанований Україною», – зазначив Артем Міщук.

Ми пам’ятаємо полеглих героїв, які віддали своє життя за Україну та у скорботі схиляємо голови перед їх мужністю і нескореністю! Вічна пам’ять загиблим! Перемога буде за нами!

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях