ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Емоційний термометр, арттерапія, руханка: психологи бригади «Спартан» провели тренінг для бійців

Актуальное сегодня08 октября 2024 | 22:07

Як врівноважити свій емоційний стан після виходу з бойових позицій, віднайти ресурс та рухатися далі? Цим технікам військові психологи 3 бригади оперативного призначення вчили гвардійців, які виконують завдання на передовій.

Ще напередодні вони були на фронті, а нині сіли за великий стіл у просторій світлій кімнаті. Військовослужбовці одного з підрозділів «Спартану» зібралися на запрошення психологів.

Очікування від тренінгу гвардійці написали на папірцях і приклеїли на фліпчарті, на якому намальований термометр настрою. На столі корзина позитиву, в яку кожен поклав ще по одному папірцю із гарними словами, що розпочинаються на першу букву імені.

«Мене хвилює»: учасники  тренінгу давали один одному поради, як можна розв’язати проблемні ситуації. Також була арттерапія, де кожен обрав свій візерунок та кольори.

«У мене двоє дітей. Малював і згадував сім’ю, – ділиться військовослужбовець Анатолій Печенюк, який вже понад два роки захищає Україну в лавах Нацгвардії. – Подобається невимушена обстановка на тренінгу: ми жартуємо, вільно висловлюємось, жодних насмішок, кожен уважно слухає іншого».

А ось гвардійцю Станіславу найбільше сподобалася руханка. Учасники мінялися стільцями, якщо слова психолога були про них: «в кого сині очі», «хто був на морі», «хто любить морозиво».

«Ця вправа – про цивільне мирне життя, – каже Станіслав, він служить із 2021 року, був строковиком, згодом підписав контракт. – Завдяки тренінгу ще й побачився з побратимами, з якими раніше виконував бойові завдання».

Також була вправа на ресурс. На різнокольорових папірцях гвардійці написали кілька справ, які робитимуть після завершення війни; імена тих, хто допоміг у складні часи; кілька сильних якостей, що допомагають їм справлятися зі стресом у важкі хвилини; гарну подію або зміну, що сталася завдяки війні.

«Це картки ресурсу, які учасники забрали із собою, – пояснює психолог бригади «Спартан», лейтенант Аліна Єсіпова. –  Мета досягнута. Хлопці розвантажились, пішли з тренінгу в гарному настрої, з купою емоцій. Вони зрозуміли, як після виходу з бойових позицій відсторонитись від негативних спогадів, заспокоїтись. Кожен усвідомив, що в нього є ресурс, спогади, як цим користуватися та нормалізувати настрій».

На завершення присутні ще ще раз повернулися вправи «емоційний термометр» та приклеїли папірці у верхній частині біля позначок «дуже добре» та «добре».

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях