ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Епізод перший. «Нереальні штурми», — чим запам’ятався 3-й рік повномасштабного вторгнення для бригади Спартан

Актуальное сегодня12 марта 2025 | 11:40

Три роки тому розпочалося повномасштабне вторгнення російських загарбників в Україну. Європейський континент не знав настільки жорстокої війни щонайменше вісім десятиліть. Сили Оборони України прийняли удар російських варварів на себе. Серед тих, хто жертвував найдорожчим та рвав сили противника на шмаття нацгвардійці 3 бригади оперативного призначення «Спартан», 12 бригади спеціального призначення «Азов», 5 Слобожанської бригади «Скіф», 18 Слов’янської бригади, 35 Сумського полку та 2 Шосткинського полку. У циклі матеріалів «Хроніка незламності»ми досліджуємо, як змінився характер бойових дій на третій рік великої війни.Першийз шести епізодів —«Нереальні штурми!» ми присвячуємо відчайдушним«спартанцям», які минулого року знов зруйнували плани росіян вдертися до Харкова з напрямку Липців.

Важкі зустрічні бої, штурми, «дронотерапія» та «глибоке просмаження» артилерією сил противника. Все це — щодення робота бригад Гвардії Наступу, які на фронті часто виступають ніби своєрідними «пожежними командами». Їх завжди чекають там, де найбільш гаряче. Третій рік повномасштабного вторгнення для 3 бригади оперативного призначення «Спартан» пройшов у важких боях на Запорізькому та Харківському напрямках. Причому переміщення відбувалися у вкрай короткий термін.

«За 2024 рік багато переїжджали.Харківськаобласть,Запорізька,івже в Донецьку виконуємо задачу. Ми працювали всюди, де було тяжко, як пожежнакоманда. УЗапорізькій області билися заРоботине. Починаючи з 23 лютого, коли ворогрозпочав свої наступальні дії на даний населений пункт. Він проводив це кожного дня. У перший день вони заділи25 бронемашин під час їхніх штурмів! Там були просто нереальні штурми противника. Була ситуація, коли наші три військовослужбовці зупинили понад 30 росіян, знищили їхні три БТР, і противник просто через поле біг, тікав. Там нереальні сили покладені були, противник так і не пройшов тодідалі в глибину оборони наших підрозділів», — ділиться командир 3 бригади оперативного призначення «Спартан» Олексій Хільченко

У травні 2024 року росіянам вдалося здійснити прорив та закріпитися на частині деокупованих (майже двома роками раніше) територій Харківщини. Над цілим регіоном знов нависла смертельна загроза

«Коли ворог почав у 24-му наступальні дії на Харківському напрямку, у районіЛипців, ми менше, ніж за дві доби перемістилися із Запорізького напрямку. Заходила на рубіж вночі. Я такого раніше не бачив — прилетіло тоді 20 КАБівза ніч! На маленький такий квадрат! Було дуже важко виставити наше озброєння тазавести піхоту на позиції. Здавалося, що нашим силам вже межа! Але жвпорались! Мивідбили деякі позиції, вирівняли лінію фронту і закріпились. Згадав таку історію, ворогдуже-дуже близько підійшов до наших позицій, десь на 300 метрів.І нашбоєць схопивстанковий гранатомет, встановив йогона бруствер і почав вже прямим наведенням «навалювати», поки не відбив атаку. І вже далі нашапіхота зачистила все», — розповідає командир роти вогневої підтримки 3 бригади оперативного призначення «Спартан» Дмитро Гончар.

Якби Сили Оборони України не втримали цього шаленого тиску, то ворог таки зайняв би Липці. Тоді його артилерія змогла б знов взяти під вогневий контроль артилерії деякі щільнозаселені райони Харкова. Але українським захисникам надзвичайною напругою зусиль вдалося збити темп просування противника.

«Мій підрозділ було висунуто у населений пункт Липці для безпосереднього утримання цього населеного пункту.Через велику інтенсивність просування ворога, він дуже швидко захопив панівні висоти. Ворог інтенсивно проводив піхотні штурми. В основному це були піхотні групи 8-10 осіб, які намагалися вклинитися в нашу оборону, зайняти вигідні позиції. Наш підрозділ діяв більшою мірою з використанням колективних вогневих засобів, артилерії, дронів. Намагалися не давати ворогу підійти до наших позицій. Ми також проводили штурмові дії, вибивали противника з вигідно розташованихпозиційта не дали йому розвинути наступ та накопичуватися», — пояснив начальник штабу батальйону 3 бригади оперативного призначення «Спартан» Іван Криворотько

Після стабілізації ситуації на Харківському напрямку, бійці бригади «Спартан» знов повертаються у запорізькі степи, де за цей час значно виріс рівень використання противником fpv-дронів, більше стало дронів на оптоволокні, а також «скидів», зокрема й з газами. Але й українські захисники стали за 2024 рік значно технологічнішими у плані розвитку безпілотних систем, артилерії, піхотної тактики. Все це принесло бригаді «Спартан» наступні результати:

ОСОБОВОГО СКЛАДУ зс рф

знищено — 903

поранено — 966

взято в полон — 29

ЗНИЩЕНО ТЕХНІКИ зс рф

танків — 5

ББМ — 40

артилерійських систем — 23

БпЛА — 475

антен зв’язку та засобів зв’язку — 44

автомобільної техніки — 53

засобів РЕР, РЕБ — 2

ЗНИЩЕНО ОБ’ЄКТИ зс рф

укриттів — 39

складів БК — 14

Найближчими днями ми оприлюднимо наступний епізод циклу «Хроніки незламності» присвячений 12 бригаді спеціального призначення «Спартан».

Відділення інформації та комунікації Східного Харківського територіального управління Національної гвардії України

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях