ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Харківські експерти досліджували підпис Наполеона І Бонапарта

Актуальное сегодня03 октября 2023 | 10:10

Одну з численних неординарних експертиз провели спеціалісти Харківського інституту судових експертиз 1978 року. Тоді перед старшою судовою експерткою, кандидаткою юридичних наук Валентиною Грузковоюта доктором юридичних наук, професором Левом Ароцкером, який пізніше обіймав посаду заступника директора інституту з наукової роботи, постало важливе завдання.

Від московського музею Салтикова-Щедріна надійшов запит щодо листа, датованого 2 травня 1813 року, на ім’я Жозефа Фуше, герцога Отрантського. Лист знайдено у Центральній науковій бібліотеці серед архівних документів. Цей лист начебто було підписано Наполеоном І Бонапартом, однак ознаки підпису і тексту відрізнялися між собою.

Через те, що тогочасні московські експерти у сфері судової експертизи не були достатньо авторитетними, цей лист на дослідження спрямували до фахівців Харківського НДІСЕ. Під час порівняння вже офіційно визнаних листів Наполеона експерти визначили цікавий факт: почерк Бонапарта змінювався кожні 5—7 років, що ще більше ускладнювало роботу, однак не для професіоналів Харківського інституту судових експертиз.

Проаналізувавши матеріали, експерти визначили, що у наданому на експертизу листі почерк належить не імператорові, а іншій особі (можливо писарю), а власне підпис дійсно виконано Наполеоном І Бонапартом.

Олена Агапова

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях