Бійці Національної гвардії України допомогли своїм пораненим побратимам та цивільним громадянам здавши плазму крові, яка використовується для створення цінних ліків, які дуже потрібні для лікування важких поранень, особливо вибухових травм, що часто трапляються через війну.
«Лише препарати з плазми крові можуть врятувати життя постраждалих від військових дій з краш-синдром та синдром тривалого стиснення. Завдяки таким благодійним донаціям є можливість передавати альбуміни пораненим безкоштовно.Це препарати з певним відсотком білка, який не потребує 2-3 годинної розморозки, як звичайна плазма. Їх можна використовувати при будь-якій екстреній ситуації», – зазначив медичний працівник Харківського обласного центру заготівлі та переробки плазми Biopharma Plasma Харків.
Передача плазми – це безболісна та досить проста процедура, яка може бути здійснена регулярно. Часта здача плазми крові дозволяє виробляти більше ліків і таким чином, збільшує кількість можливих врятованих життів.
«Плазма – це безцінна рідина, яка становить близько 55 відсотків крові людини. Вона містить в собі різноманітні елементи, такі як білки, антитіла, гормони та фактори згортання. Вона має важливе значення забезпечуючи необхідні компоненти для створення ліків, що можуть врятувати життя постраждалим від вибухових травм, які стали досить розповсюдженими через дії російської агресії проти нашої країни», – розказала нам медичний працівник плазмацентру.
Ліки отримані з плазми, відіграють ключову роль у лікуванні різних захворювань та поранень. Для вибухових травм, коли швидка медична допомога є вирішальною, ці ліки можуть бути рятівними. Один із таких цінних продуктів, отриманих з плазми – імуноглобуліни. Ці антитіла допомагають підтримати імунну систему та боротися з інфекціями. Крім того, плазма використовується для отримання факторів згортання крові, що допомагають зупиняти кровотечі у важких випадках.
Як зазначають медичні працівники, кров і плазма відновлюється в організмі людини дуже швидко. Якщо сьогодні донор здає 650 грамів, вже завтра-післязавтра така ж кількість до нього повертається. Разом з тим, навіть одна «порція» плазми, що здав донор-нацгвардієць може врятувати життя декільком пацієнтам.
Кожен донор робить важливий внесок, допомагаючи виробляти більше ліків та допомагаючи безлічі постраждалих. Долучайтесь і ви до благодійної акції з підтримки постраждалим від військових дій.
ГІК в/ч 3017, автор Анастасія Кіріченко, фото Анастасія Кіріченко, 25.07.2023