ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Найбільші торги в Харківській області за останні 5 років

Актуальное сегодня29 октября 2023 | 18:30

Сучасний медіасвіт відкриває перед нами безмежні можливості отримувати інформацію та проводити дослідження в різних галузях, включаючи фінансові розподіли в державі. Однією з цих можливостей є використання електронних систем публічних закупівель, таких як Prozorro в Україні.

Prozorro – це інноваційна електронна система публічних закупівель, яка спрощує і полегшує процеси торгів між державними та комунальними замовниками та підприємцями. Завдяки Prozorro, усі бажаючі можуть слідкувати за закупівлями, а також дізнатися про значні фінансові обороти в державі.

Розглянемо найбільші запити за сумою на тендери в Харківський області за останні 5 років. Це можна зробити доволі легко: необхідно перейти на сайт та обрати необхідні фільтри. 

  • Послуги з обслуговування наземних видів транспорту

Найбільший тендер за останні роки в Харківській області — це тендер з кодом 63710000-9 під назвою «Послуги з обслуговування наземних видів транспорту (Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Харківській області)». Сума цього тендеру становить вражаючу суму — 2 870 761 694,00 грн. Тендер був опублікований 10 вересня 2019 року, але був скасований згідно зі статтею 31 Закону України «Про публічні закупівлі» через відсутність подальшої потреби в закупівлі послуг.

  • Матеріали для дорожнього покриття

Друге місце в цій підбірці займає тендер на матеріали для дорожнього покриття, який був опублікований 03 лютого 2021. Очікувана вартість тендеру складає  2 450 000 000,00 грн. Як вказано у тендері, частина суми (не враховуючи роботи), покриває 85000 тонни асфальтобетонних сумішей: суміш гаряча, дрібнозерниста, асфальтобетон щільний, типу А, непереривчастої гранулометрії, марки I, бітум в’язкий. Якщо провести дослідження в інтернеті, на стан 2023 року в середньому вартість 1 т асфальту типу А складає 3900 грн/т. Тобто, 331 500 000 грн складає сума за 85 000 т такої суміші (без врахування вартості роботи, техніки та додаткових матеріалів). Статус тендеру — відмінено. Уповноваженого органу з питань закупівель) оголошення про проведення відкритих торгів була допущена технічна помилка, а саме: було помилково внесено інформацію щодо очікуваної вартості предмета закупівлі, — була помилково зазначена очікувана вартість предмета закупівлі: 2450000000,00 грн., що відрізняється від визначеної очікуваної вартості предмета закупівлі, та відповідно зазначеної у змінах до річного плану. Допущення вказаної технічної помилки, щодо внесення інформації про очікувану вартість предмета закупівлі в оголошення про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель призвело до порушень законодавства у сфері публічних закупівель, які неможливо усунути. 

  • Експлуатаційне утримання автомобільних доріг

Наступним тендером є запит на Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Харківській області. Вартість цього тендеру становила 1 894 580 978,00 грн, і в ньому було вказано обсяг робіт на 7328.9 км. Дата опублікування — 06 серпня 2019. Проте цей тендер також був відмінений через недостатню кількість тендерних пропозицій.

Відкриті дані та можливість аналізувати їх через платформу Prozorro дозволяють громадськості слідкувати за фінансовими розподілами та діями державних органів та підприємців. Це важливий інструмент для забезпечення прозорості та відкритості у сфері публічних закупівель та фінансів української держави.

Завдяки таким ініціативам, громадськість може бути більш обізнаною та активною в контролі над фінансовими ресурсами та закупівлями, що впливають на розвиток країни. Інформація, яка надається через Prozorro, є важливим інструментом для забезпечення прозорості та відкритості в сучасному суспільстві.

Марія Голосовська

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях