ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Науковий тріумф

Актуальное сегодня21 мая 2024 | 23:54

Щороку Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України проводить Всеукраїнський конкурс «Молодий вчений року», обираючи найкращих науковців закладів вищої освіти (по одному переможцю у кожній зі ста номінацій за чотирма блоками), чиї вагомі досягнення сприяють динамічному розвитку і популяризації молодіжної та академічної науки в освітньому й інноваційному середовищі.

Не став винятком і цей рік.

Вісімнадцятого травня з нагоди Дня науки у Будинку вчених Національної академії наук України (м. Київ) відбулася урочиста церемонія нагородження пам’ятними статуетками цьогорічних переможців, яких щиро привітали радниця-уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник; президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт; голова організаційного комітету конкурсу Анна Гакман, а також керівники інших державних і громадських інституцій.

Започаткований у 2021 році, цей конкурс став традиційним, надаючи можливість аспірантам, докторантам та молодим дослідникам показати свої здібності й отримати заслужене визнання. Учасники конкурсу представляють свої дослідження і роботи у природничо-математичних науках, науково-технічній діяльності та інженерії, аграрній науці та продовольстві, охороні здоров`я, воєнних науках і цивільній безпеці, управлінні та адмініструванні, сфері обслуговування та соціально-гуманітарному напрямі, що спонукає їх боротися за цінні нагороди і можливість публікації результатів своїх робіт у провідних наукових журналах.

Конкурс «Молодий вчений року» є дійсно важливою ініціативою, спрямованою на визнання досягнень молодих вчених у різних царинах знань і сферах практичної діяльності, що сприяє розвитку інтердисціплинарних підходів та співпраці між галузями, а також популяризації науки серед широкого загалу й підвищення інтересу до наукових досліджень.

Молоді вчені Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) щороку беруть активну участь у конкурсі. Цьогоріч науковиці представили свої роботи до другого блоку за відповідними номінаціями, де оцінювався їхній науковий доробок упродовж 2023 року за сукупністю таких показників: «Кількість статей у SCOPUS або Web of Science», «Кількість матеріалів конференцій у SCOPUS або Web of Science», «Кількість цитувань у SCOPUS або Web of Science», «Монографія, опублікована за кордоном, або розділ в колективній монографії», «Монографія, опублікована українськими видавництвами, або розділ в колективній монографії», «Кількість статей у фахових виданнях», «Кількість публікацій у матеріалах міжнародних конференцій», «Кількість публікацій у матеріалах всеукраїнських конференцій», «Одержання стипендії/премії», «Міжнародне наукове стажування», «Кількість патентів на винахід», «Кількість патентів на корисну модель», «Кількість авторських свідоцтв», «Участь у НДР як керівник», «Участь у НДР як відповідальний виконавець», «Захист аспіранта/докторанта», «Опонування дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата/доктора наук або ступеня PhD», «Виконання функцій головного редактора/члена редакційної колегії/експерта (рецензента) наукового видання, включеного до переліку фахових видань України, або іноземного наукового видання, що індексується в бібліографічних базах», «Отримання гранту на наукові дослідження».

За кожен показник учасникам була нарахована певна кількість балів і відповідно до результатів рейтингування конкурсна комісія визначила переможців.

Колектив ХНАДУ пишається тим, що серед ста кращих молодих вчених України є три наших представники.

Зокрема, деканеса факультету управління та бізнесу професорка кафедри економіки і підприємництва, докторка економічних наук Інна Шевченко здобула перемогу в номінації «Економіка».

Завідувачка кафедри економіки і підприємництва докторка економічних наук, професорка Оксана Дмитрієва перемогла в номінації «Публічне управління та адміністрування».

Доцентка кафедри автомобільної електроніки Анна Борисенко стала переможницею у номінації «Електрична інженерія та машинобудування».

За сумарною кількістю переможців наш університет посів третє місце по Україні та перше місце по Харкову.

Одразу три переможці цього престижного конкурсу є дійсно разючим рекордом для колективу ХНАДУ.

До речі, у 2022 році (за результатами наукової діяльності у 2021 р.) переможцями конкурсу стали деканеса факультету підготовки іноземних громадян професорка кафедри економіки і підприємництва, докторка наук з галузі управління та адміністрування Ярослава Левченко (у номінації «Фінанси, банківська справа та страхування»).

А також деканеса факультету управління та бізнесу професорка кафедри економіки і підприємництва, докторка економічних наук Інна Шевченко (у номінації «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»).

А тогоріч (за результатами наукової діяльності у 2022 р.) переможницею конкурсу стала завідувачка кафедри економіки і підприємництва докторка економічних наук, професорка Оксана Дмитрієва (у номінації «Фінанси, банківська справа та страхування»).

Ця перемога є свідченням високого рівня наукових досягнень і значного внеску молодих вчених нашого університету в популяризацію й розвиток науки в Україні.

Щиро вітаємо науковиць ХНАДУ з тріумфом у Всеукраїнському конкурсі «Молодий вчений року»!

Бажаємо переможницям міцного здоров’я, творчої наснаги і подальших професійних звершень!

Впевнені, що їхні дослідження принесуть нові відкриття задля прогресу її Величності науки!

Ілля ДМИТРІЄВ, проректор з наукової роботи ХНАДУ, д.е.н., професор

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях