ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Навіки в строю

Актуальное сегодня29 августа 2023 | 18:36
Ми розпочинаємо цикл матеріалів до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
24-го серпня 2022-го року, під час несення патрульної служби загинули бійці 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України Максим Недорубко та Іван Мельник. В День Незалежності України російські окупанти вдались до масованого ракетного обстрілу міста Харкова, на одному з блокпостів якого виконували бойове завдання нацгвардійці.
Хоча минув вже рівно рік, але бійці досі згадують Максима та Івана як друзів, наче все відбулось вчора.
«Ми служили на контракті разом з Максом у 5-й Слобожанській бригаді, разом звільнилися. А 24-го лютого Макс набрав мене та ще декількох наших друзів, з якими ми разом служили та сказав, що він вже знаходиться у частині, вже видали зброю, і що він чекає на нас. Всі прийшли, до речі. Він був справжнім патріотом», — ділиться спогадами старший сержант Денис Гарянін.
«Максим дуже любив техніку, бо працював автомеханіком після закінчення служби. Завжди всім допомагав з ремонтом наших автівок, добре знався на цьому. Ми разом були у 2018-му взимку під Авдіївкою, важко було ці два місяці, але ніхто ніколи не чув, щоб він на щось жалівся. Навпаки, завжди підтримував інших», — з вдячністю розповідає головний сержант Богдан Торган.
Не можемо не відмітити героїзм самих молодих бійців Національної гвардії України, які на момент повномасштабного вторгнення служили строкову службу.
Не зважаючи на юний вік, вони зі зброєю в руках разом з більш досвідченими бійцями стали до виконання найскладніших бойових завдань в умовах війни. Серед них і двадцятиоднорічний Іван Мельник.
«Ми разом проходили курс молодого бійця, потім служили строкову разом у одній роті. Іван був щирою та спокійною людиною. Ми тримались разом, бо колектив новий, а Іван завжди допомагав друзям, ніколи не відмовляв. Та і взагалі був готовий прийти на допомогу усім, кому було потрібно. На момент вторгнення більшість збирались вже демобілізуватися, але Іван думав залишатися служити далі», — згадує старший солдат Олександр Шарамок.
5-та Слобожанська бригада Національної гвардії України продовжує стояти на сторожі суверенітету та територіальної цілісності держави.
Вічна пам’ять загиблим гвардійцям – справжнім Героям України!
Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях