ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Незабаром «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» перетне відмітку у 100 років свого існування

Актуальное сегодня22 сентября 2023 | 15:30

Незабаром Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» перетне відмітку у 100 років свого існування. Наша команда підготувала для вас сет цікавих фактів славетної історії установи. Розпочнімо наше знайомство з історії створення.

1922 рік. Уведено у дію новий кримінально-процесуальний закон, у якому на законодавчому рівні висновок експерта вперше визнано різновидом судових доказів. Саме тоді видатний український судовий медик і криміналіст Микола Бокаріус і слідчий із надзвичайних справ при Народному комісаріаті юстиції УСРР Сергій Савченко у березні 1923 реалізували ідеєю створити у Харкові, що був на той час першою столицею України, та відновити роботу ще двох, що існували за царських часів (Київського та Одеського), кабінетів науково-судової експертизи.


10 липня 1923 року на засіданні Ради Народних Комісарів УСРР прийнято постанову щодо створення у системі Народного комісаріату юстиції УСРР кабінетів науково-судової експертизи у містах Харкові, Києві й Одесі та затверджено «Положення про кабінети науково-судової експертизи», що стало першим нормативним актом, що регулював діяльність установ судової експертизи в Україні.
1 листопада 1923 року на базі кафедри судової медицини Медичного інституту Постановою Ради народних комісарів створено Харківський кабінет науково-судової експертизи (нині — ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса»), а 10 листопада того самого року Кабінет, завідувачем якого став сам Микола Бокаріус, уже розпочав свою роботу.
Постанова про створення Кабінету науково-судової експертизи дотепер зберігається у Кабінеті-музеї Миколи Сергійовича Бокаріуса в ННЦ ІСЕ. Завітайте до нього і зможете на власні очі побачити воскову фігуру Миколи Бокаріуса, унікальні книги, світлини та документи й дізнатися більше про судову експертизу.

Олена Агапова

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях