ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Операція «Біноклі», або як бійці оборони Харкова отримали сучасну оптику

Актуальное сегодня02 мая 2022 | 13:13

200 біноклів кратністю 10х50 та 10х42 на суму майже 35 тисяч євро передали з Кіпру до Харкова для бійців Східного теруправління Національної гвардії України, Національної академії НГУ та Поліції Харківської області мешканці Кіпру, Голландії та Польщі.

Проїхавши майже половину Європи за рахунок польських волонтерів, на кордонах з Україною таку потрібну для військових оптику підхопили волонтери “Харків з тобою” та “HelpArmy”. Саме завдяки справжнім друзям гвардійців величезний мікроавтобус доставив біноклі до Харкова в цілості та безпеці.

Ініціаторами допомоги бійцям Національної гвардії України стала відома харків’янка Юлія Старосельська. Багато хто пам’ятає її, як Юлію Безрукаву – обличчя першої в Україні незалежної та недержавної телекомпанії «Тоніс-Центр». Зірка харківського телебачення і сьогодні успішно займається журналістикою, але на Кіпрі, де Юлія веде свої популярні телевізійні та радіопрограми.

Але в умовах війни, яку розв’язала проти України Росія, Юля разом зі своїм чоловіком – теж відомим у Харкові бізнесменом – Євгеном Старосельським – миттєво прийшли на допомогу гвардійцям, які захищають Харків.

Ми попросили Юлію розповісти про те, що підштовхнуло її до такого кроку.


Якщо чесно, розповідати особливо нічого – багато хто сьогодні робить. І роблять значно більше! Але… хлопці із Національної гвардії попросили.
Йшов четвертий день війни. Ми, як і багато хто, перебували в стані шоку, помирали від почуття провини й намагалися примиритися з синдромом того, хто вижив. Я зателефонувала Дімі – давньому приятелю та колезі, який давно товаришує з гвардійцями. У відповідь «прилетів» дружній «пендель»: «Досить лити сльози та розмазувати соплі. Ми тут гаразд. Хочеш допомогти — потрібні біноклі! Біноклі потрібні були якісні, професійні та у великій кількості! У нас на Кіпрі такого добра не було
, – згадує Юлія.

Потім підключилися інші волонтери Даниїл Старосельський (з Голландії) та Володимир Дімітрів (Польща). Вони розпочали пошук потрібних моделей та доступних постачальників. Оптику шукали по всій Європі, у результаті знайшли у Німеччині та Польщі, і забрали все, що було.

Хлопці вели переговори та домовлялися про спеціальну ціну для України та можливості гуртового постачання, перевіряли наявність кожної моделі на складі та не давали розслабитися – ані їм, ані нам – адже поки «діти» видобували біноклі, «батьки» – тобто ми – оббивали пороги й шукали гроші, щоб їх оплатити. У підсумку — першу та основну партію (200 штук) сплатила одна прекрасна людина, як виявилося — родом з Харкова, яка нині живе далеко від України, але продовжує допомагати нашим людям звідти! Друга партія супербіноклів вже теж на шляху до України – за що величезне спасибі нашому другу Павел Мунтян. Як бачимо, колишніх харків’ян чи колишніх українців не буває. Ми можемо жити у різних країнах, але серцем ми з вами! Слава Україні!”, – говорить Юлія.

Гвардійці дякують сім’ї Старосельських та всім, хто збирав кошти, закуповував та переправляв оптику для бійців Національної гвардії України!
Слід сказати, що надісланих 200 біноклів вистачило, щоби закрити потреби й військовослужбовців харківських частин НГУ, Національної академії НГУ, Поліції Харківської області, і навіть частина біноклів була передана нашим побратимам у два батальйони територіальної оборони Харківщини.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях