ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Особливі побратими

Актуальное сегодня06 марта 2024 | 16:38
Попри те, що лютий, навіть високосного року, — найкоротший місяць, на жаль, це не впливає на спроби правопорушників ввезти до Харкова небезпечні предмети та наркотичні засоби. Тож, статистика результатів роботи мобільних кінологічних груп нашої бригади за цей період вражає.
Для прикладу — 29.02.2024 року о 10:30 на БП «Чугуїв» під час спроби в’їхати до Харкова мобільною кінологічною групою була зупинена для перевірки автівка Hyundai SantaFe на державних номерних знаках однієї з країн ЄС. Транспортним засобом керував чоловік 1985 р.н. За його словами, нічого забороненого він не мав. Втім, під час огляду автомобіля кінологом зі службовим собакою Вета в салоні автомобіля були виявлені ручний гранатомет, 60 набоїв калібру 5,65 та 7 набоїв калібру 7,62.
 «Блок-пост, розташований на в’їзді до Харкова з боку міста Чугуїв – один з найпроблемніших, бо саме він з’єднує зону бойових дій з нашим містом, — розповідає начальник кінологічної служби 5-ї Слобожанської бригади, офіцер на позивний «К-9».
За його словами, майже з самого початку широкомасштабної війни друге місце у моторошному рейтингу небезпечних знахідок займає блок-пост, розташований по трасі «Харків – Київ».
 «Тут ми виявляємо найбільшу кількість зброї, вибухівки та наркотичних засобів, які злочинці намагаються транзитом провезти через Харків у центральну та західну частини нашої держави», — пояснює ситуацію К-9.
Як зазначає офіцер, на інших блок-постах, де щоденно вдень та вночі разом зі своїми пухнастими побратимами несуть службу кінологи 5-ї Слобожанської бригади, ситуація залишається стабільною – спроби провезти зброю та вибухівку фіксуються майже щодня, втім невеликими партіями.
Загалом протягом лютого поточного року кінологічні пари – а саме так називають маленькі, але дуже ефективні команди, які складаються з кінолога та його собаки, завадили ввезенню до нашого міста:
• одного ручного гранатомета,
• двох ручок ствола «Вrauning»,
• одного автомату Калашнікова,
• 2654 штук набоїв калібру 5,45,
• 283 штук набоїв калібру 7,62,
• понад 380 набоїв калібру 5,56,
• 17 гранат різноманітних модифікацій,
• майже 1,5 кг порохових зарядів,
• 400 г тротилових шашок.
Серед інших небезпечних знахідок: універсальні запали, наркотичні рослинні та хімічні речовини, фармакологічні препарати обмеженого доступу.
Так, 03.02.2024 о 11:40 на БП «Чугуїв» під час спроби в’їхати до Харкова мобільною кінологічною групою нашої бригади для перевірки був зупинений транспортний засіб Volkswagen Transporter 4, який не має української реєстрації, під керуванням чоловіка 1987 р.н. Під час огляду автомобіля кінологом зі службовим собакою Amorek в салоні автомобіля були виявлені три гранати, дві з яких вже були оснащені запалами, 273 набої калібру 7,62, 33 набої калібру 5,45 та ті самі дві ручки ствола «Вrauning», про які йшлося вище.
В один з днів на БП «Циркуни» кінологи нашої бригади вперше зіткнулись з випадком, коли заборонені та небезпечні речовини намагалася ввезти до Харкова жінка. Близько 10 години ранку мобільною кінологічною групою для перевірки була зупинена автівка Suzuki Vitara без української реєстрації. За кермом знаходилась жінка 1976 р.н. Під час огляду автомобіля кінологом зі службовим собакою Amorek в салоні автомобіля було виявлено 1308 г порохового заряду. Пояснити, навіщо він, жінка не змогла.
«Трапляються випадки, коли порушники виявляють, як їм здається, чудеса маскування, але вони не здогадуються про те, що наші чотирилапі помічники навчені та вміють знаходити навіть ретельно приховані зброю, вибухівку або наркотичні речовини», — розповідає начальник кінологічної служби нашої бригади та наводить приклад випадку, який трапився саме цього місяця. На блок-пості, який знаходиться з боку в’їзду до Харкова по Зміївській трасі, під час спроби проїхати до нашого міста мобільною кінологічною групою була зупинена автівка Nissan X-Trail без української реєстрації. За кермом знаходився чоловік 1997 р.н., який стверджував, що не має ані при собі, ані в транспортному засобі нічого протизаконного. Втім, службовий собака Amorek відразу вказав кінологу на подушку безпеки. Під нею були виявлені 110 набоїв калібру 5,56.
По кожному з випадків виявлення намагань провезення зброї, вибухівки, наркотичних засобів гвардійцями викликається слідчо-оперативна група Національної поліції України. Протягом лютого вже за результатами роботи СОГ НПУ на блок-постах проти правопорушників розпочато 16 кримінальних справ за ст. 263 ККУ та три кримінальні справи за ст. 309 ККУ.
5 Слобожанська бригада НГУ
Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях