ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Почесне звання

Актуальное сегодня20 сентября 2021 | 16:45

16 вересня 2021 р. відбулася знакова подія: харків’янина, директора однієї з провідних науково-дослідних установ України із сторічною історією — ДУ «Iнститут проблем ендокринної патологiї iм. В.Я. Данилевського НАМН України» — доктора медичних наук, професора, заслуженого дiяча науки i технiки України, почесного громадянина міста Харкова Караченцева Юрiя Івановича обрано дiйсним членом (академiком) Нацiональної академiї медичних наук України.

Караченцев Ю.І. — авторитетний як в Україні, так і за її межами науковець, якому належать праці світового значення в галузі ендокринології.
Саме він є одним із провідних фахівців щодо вивчення механізмів розвитку, діагностики та лікування різних форм патології щитоподібної залози. Свого часу ним обґрунтовано і започатковано новий напрямок в ендокринології — кріогенне лікування імунозалежних ендокринопатій.
Вперше не тільки в Україні, а й на теренах колишнього СРСР завдяки дослідженням, проведеним за участю Караченцева Ю.І., організовано разом з Інститутом проблем кріобіології і кріомедицини НАН України банк кріоконсервованої щитоподібної залози для аутотрансплантації хворим на гіпотиреоз. Він — автор 605 наукових праць, у тому числі 15 монографій та навчальних посібників, 65 патентів України. Їм створено близько 140 технологій діагностики та лікування ендокринопатій, які впроваджено в понад 50 медичних закладах практичної охорони здоров’я більшості регіонів України.
Результати наукових досліджень Караченцева Ю. І. були опубліковані або представлені на наукових форумах різного рівня у 19 країнах світу (Австрії, Аргентині, Бразилії, Великобританії, Греції, Ізраїлі, Італії, Іспанії, Канаді, Китаї, Франції, Панамі, Польщі, Чехії тощо).
За багато років плідної праці Караченцев Ю. І. зробив вагомий особистий внесок у розвиток сучасної вітчизняної науки і практичної охорони здоров’я.
Держава гідно оцінила наукові здобутки й практичний внесок в охорону здоров’я України обраного академіка Ю. І. Караченцева — він є повним кавалером орденів «За заслуги».
Бажаємо процвітання, прогресу і великих успіхів у науці. Нехай кожен день значиться проривом вперед. Бажаємо міцного здоров’я, ентузіазму, енергії, геніальних ідей і невтомної жадоби вдосконалювати цей світ за допомогою наукових відкриттів.
Талановитій людині під силу абсолютно все!

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях