ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Позивний Юрист: «Я пройшов шлях від солдата до офіцера під час війни»

Актуальное сегодня13 октября 2023 | 22:16
Ми ведемо бесіду на блокпості, на якому несуть службу бійці одного з батальйонів 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України. Нашого героя звуть Павло — молодий офіцер з щирою посмішкою та втомленими очами. Після чергування нацгвардієць трохи втомлений, але не відмовляється поспілкуватись, каже, що розуміє важливість роботи військових журналістів. Просимо представитися та розповісти про себе. Офіцер спілкується грамотною українською мовою, відчувається якісна освіта та навички роботи з людьми.
«Молодший лейтенант, заступник командира роти по роботі з особовим складом одного з батальйонів 5-ї Слобожанської бригади. Закінчив юридичну академію, тому побратими дали позивний «Юрист», — спокійно та стримано доповідає офіцер.
Павло народився та мешкав у Харкові. Але служити строкову службу почав у Львові, де у 2016-му підписав контракт з частиною НГУ. У 2017- му у нашого героя була перша ротація зі своїм підрозділом у зону АТО — місто Дзержинськ Донецької області (наразі — це місто Торецьк – авт.). Юрист згадує свій перший бойовий досвід, каже, що він залишиться у пам’яті назавжди.
«Тоді росія зі своїми недореспубліками почала активні спроби захопити місто, яке ми захищали. З побратимами відбивали постійні штурми, але наш батальйон все витримав. Це був мій перший досвід участі у бойових зіткненнях. Ми легкою зброєю відбивали атаку механізованих груп. Було важко. Потім нас за два місяці замінили, ми з честю повернулися у пункт постійної дислокації», — з гордістю згадує Юрист, та продовжує: «Після того я подав рапорт на переведення до 5-ї Слобожанської бригади НГУ, щоб захищати рідне місто. Тоді по всій лінії зіткнення були постійні спроби прорвати наші оборонні позиції. Вже тоді я зрозумів, що буде повномасштабне вторгнення та хотів бути в цей час на своїй «малій батьківщині».
Юрист закінчив курси сержантів у місті Золочів та у 2019-му став командиром відділення, згодом — головним сержантом взводу, а у 2020-му – вже роти.
Наш співрозмовник розповідає, що у 2022-му отримав офіцерське звання молодшого лейтенанта та став заступником командира роти по роботі з особовим складом. З честю виконував бойові завдання під час оборони Харкова, охороняв стратегічні об’єкти та ніс патрульну службу на блок-постах області.
У липні 2023-го Юрист заступив на чергування старшим офіцером одного з блок-постів на в’їзді до Харкова. При перевірці рейсового автобуса двоє громадян поводили себе підозріло та не мали при собі документів. Наш герой проявив пильність та віддав наказ затримати означених громадян. При поверхневому догляді водного з них у наплічнику знайшли великий пакунок з білою кристалічною речовиною. З’ясувалося, що це були наркотичні солі, а вага дуже «коштовного» пакунку складала один кілограм. Домовитися з офіцером про «заплющення очей» наркоперевізникам за хабар не вдалося. За означеним фактом було складено відповідний протокол, ведеться розслідування.
Під час бесіди ми не могли оминути питання, які, на думку офіцера по роботі з особовим складом, потребують уваги.
«Я вважаю, що є певна невизначеність статусу солдат строкової служби. Деякі «переслужують» вже третій рік, але не хочуть ані мобілізуватися, ані підписати контракт. Замість того, щоб підвищувати свій статус та бойові навички, вони діють за інерцією. Я намагаюсь пояснити, що це не правильне рішення, Причому, на власному прикладі, бо під час війни пройшов шлях від солдата до офіцера», — значуще зауважує позивний Юрист.
Ми ставимо останнє, традиційне запитання про майбутні плани Павла «після Перемоги». Юрист відповідає не вагаючись, очевидно, вже думав про це.
«Планую служити й далі, але планую перейти до лав Національної поліції, в один з підрозділів спеціального призначення. Бажаю своє життя зв’язати з охороною правопорядку у нашій країні», — виважено завершує розмову позивний Юрист.
5 Слобожанська бригада НГУ
Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях