ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Рідні загиблих нацгвардійців отримали державні нагороди на Сумщині та Харківщині

Актуальное сегодня17 июня 2024 | 17:11

Командування Східного оперативно-територіального об’єднання вручило державні нагороди рідним загиблих військовослужбовців 12 бригади оперативного призначення “Азов”, 18 Слов’янської бригади, 1 бригади оперативного призначення “Буревій” та 17 бригади Національної гвардії України.

Орден “За мужність” III ступеню отримали близькі маріупольського гвардійця-строковця Миколи Бабича. Він серед перших потрапив на позиції у західній частині оточеного ворогом міста, де українські захисники намагалися протистояти ворожим танкам, вступав у сутички з піхотою противника, ходив у розвідку, надавав допомогу цивільним. Гвардієць загинув 07 квітня 2022 року, на перетині вулиць Грецька і Фонтанна. Тоді він забезпечував евакуацію поранених та знищував противника, який хотів захопити українські позиції неподалік заводу «Азовсталь». Прориваючись з боєм, Микола Бабич отримав поранення, які були несумісні з життям. У Богодухові за орден “За мужність” III ступеню (посмертно) отримали також рідні військовослужбовця окремого загону спеціального призначення “Азов” молодшого сержанта Олександра Птахіна. Він загинув від російського артилерійського обстрілу 13 квітня 2022 року, обороняючи околиці Маріуполя.

“Сумщина та Харківщина дали країні багато героїв. Богодухів, Суми, Конотоп та Боромля — воєнна історія цих міст та сіл багата та славна. Повномасштабне вторгнення вкотре довело – козацькі гени проявляються у мужніх людях цих земель по сьогодні. Вони самовіддано боронять Україну, на якій би ділянці фронту не опинилися. Ми пишаємося, що ці воїни служать у підрозділах Східному оперативно-територіальному об’єднанні. І водночас дуже боляче втрачати їх. Повною мірою розділяємо гіркоту втрат з рідними гвардійців. Вони мали жити. Ворог відповість за кожного з них”, — впевнений полковник Станіслав Басараб.

У Сумах орден “За мужність” III ступеню (посмертно) було вручено близьким військовослужбовця 18 Слов’янської бригади старшого солдата Олексія Манька. На третьому році служби він перевівся до Слов’янська із Сумського полку. На новому місці встиг прослужити лише місяць. 30 липня 2023 року під час виїзду на БТР-70 для здійснення евакуації поранених з Серебрянського лісу, отримав поранення несумісні з життям. Тіло бійця побратими змогли евакуювати лише через декілька днів через чисельні мінометні обстріли.

“Втратити такого відданого солдата є болем для всіх нас.
Олексій виконував свої обов’язки гідністю, ставив інтереси побратимів та Батьківщини понад усе”
, – згадує Октавія — командир підрозділу Олександра Манька. Побратим гвардійця Сова додає: “Він був справжнім другом. Завжди приходив на допомогу, мав гарне почуття гумору. Був доброю та чуйною людиною, на яку завжди можна було покластися”.

Орден “За мужність” III ступеню (посмертно) також було вручено рідним військовослужбовця 17 бригади НГУ солдата Сергія Москаленка. Крім того, близькі солдата 1 бригади оперативного призначення “Буревій” Олександра Прадуна отримали медаль “За військову службу” (посмертно).

Загиблі гвардійці-побратими назавжди залишаться з нами. Пам’ять про них живитиме непримиренну ненависть до російських загарбників у наших серцях.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях