ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

«Штурм — найскладніша робота», — рекрути Східного ОТО тренувалися вибивати ворога з «позицій»

Актуальное сегодня12 марта 2025 | 11:19

Рекрути навчалися штурмувати окопи. Заняття проходили у рамках Курсу одиночної підготовки особового складу військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ.

З лавиноподібним поширенням дронів окопи на відкритій місцевості втратили актуальність. Саме тому рекрутів спрямували на штурм окопів, прикритих «зеленкою» — сосняком та березами. Там на тих чекав шалений опір групи, яка зайняла позиції: уступати ніхто не хотів.

«Перший раз робили. Вийшло загалом добре саме завдяки комунікації між двійками. Враження позитивні. Але зараз вже ми будемо тримати оборону. Моя задача слухати команди командира відділення, спостерігати, якщовиявлюпротивника, то маю передати цю інформацію побратимам так, щоб не було виявлено нас», — ділиться рекрут «28».

Кожна група мала радіозв’язок. Це мало допомагати комунікації, проте в засніженому морозному лісі чутно кожен звук. Тому штурмовики намагалися дотримуватися тиші в радіоефірі та попередньо обміркувати свої дії.

«Я був командиром групи. Ми заздалегідь продумали нашу тактику. Ми знали як сформована лінія окопів. Одна двійка пішла на лівий фланг, друга — на правий. І три людини по центру», – пояснив рекрут «25». Його підтримав рекрут «17». — «Нам вдалось спочатку непомітно підійти ближче до окопів. Після заходу в траншеїсили розділилися. Ми, все ж таки,не змогли діяти командно повною мірою. Трохи важко було зорієнтуватися».

Стріляли страйкбольними приводами — ігровими «аналогами» АК-74 та AR-15. Якщо вдавалося «вціліти» та підійти до дистанції кидка гранати, то цим без вагань користувалися і «штурмовики», і «оборонці».

Наша група зайшла в окоп — поклала всіх. Протеоборонятися, — відбивати атаку теж непросто. Особливо, коли по тобі працюють з різних флангів», – розповів рекрут «12»

Інструктори, які навчають рекрутів штурмувати та обороняти окопи, самі проходили ці дії у бойових умовах. Вони приділяють максимум зусиль, аби змоделювати їх.

«Ми навчаємо особовий склад, як правильно заходити, підходити до окопу, як штурмувати. Звісно, доводилося це робити самому, і я скажу: штурм — найскладніша робота. Основніправиласкрите переміщення, безпека, виконання завдання, найтяжче підійти до окопу, і зайти у сам окоп. Далі вже йде зачистка і сам штурм. Основна «помилочка», діють більш спрощено: а мали б більше маневрувати, як ми цього їх вчили. Краще працювало четверте відділення, бо вони діяли злагоджено з флангів, і затиснулиоборонців окопу в центрі. Саме тому їх штурм завершився розгромом «противника». Думаю, ще нам потрібно ще трохи попрацювати над комунікацією у цій групі», – пояснив інструктор Ґрут.

Кожен з рекрутів спробував себе як штурмовика та оборонця позицій. До того ж в групах теж змінювалися.

Відділення інформації та комунікації Східного Харківського ТУ НГУ

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях