Нацгвардійці вправлялися у володінні різними зразками стрілецької зброї: автоматів, снайперських гвинтівок, ручних та станкових кулеметів, а також гранатометів. Нове поповнення “набивало руку” у влучній стрільбі. Натомість більш досвідчені бійці, які пройшли воювали за Харківщину та Бахмут, крім стрільб, зосередилися на вивченні складних нюансів обслуговування та приведення до нормального бою зброї.
“В особового складу проходить навчання з тактики штурмових дій, а також стрільби з різних видів озброєння: автомат Калашникова, РПК, ПКМ, “Браунінг”, ДШК, РПГ і снайперські гвинтівки. Перш за все, акцентуємо на тому, щоб особовий склад вмів прицільно стріляти по мішені, – зазначає командир підрозділу Апач. Він також додав, що бійці також чимало вправлялися у тактиці. — При штурмі відпрацьовуємо рух двійками, трійками та правильність дій особового складу, щоб вони могли зберегти своє життя і зайти впритул до ворога без втрат”
На полігоні навчання проходить для особового складу різних категорій. Є бійці, які мобілізовані нещодавно. Командири, інструктори та військовослужбовці з бойовим досвідом акцентували особливу увагу на новоприбулих, адже дехто тримав зброю вперше.
“Наразі в нас проходить чергове бойове злагодження підрозділу, вогнева підготовка, стрільби. Ми відпрацьовуємо навички ведення вогню зі штатної зброї, вивчаємо її матеріальну частину і покращуємо свій досвід у веденні ближнього бою. Останній бойовий виїзд у мене був на запорізький напрямок, де велись важкі бої за звільнення населених пунктів. Бойове злагодження проходимо, враховуючи помилки, які були допущені під час бойових виходів і працюємо над їх усуненням”, – ділиться кулеметник Ювелір.
Тренування нацгвардійців на полігоні – це не просто вправи зі стрільби, а важлива підготовка та злагодження підрозділів. Бригада укомплектована військовослужбовцями, які здобули великий досвід бойових дій на слобожанському, бахмутському та запорізькому напрямках, тож в процес навчання нацгвардійці впроваджують й свій особистий досвід та набуті знання.
“Відпрацьовуємо стрільби з автомата, статично та в русі, по різних цілях та на різні дистанції, також стрільби з кулеметів та РПГ. Стріляємо як кумулятивними, так і осколковими снарядами. Працюємозі зброєю, як з лівої, так і з правої прикладки, з перебіжками та переповзаннями. Стрільба з РПГ також проводиться на швидкість та на різну дистанцію. Навчаємося за алгоритмами, які нам задають інструктори”, – зауважив нацгвардієць Агроном.
Нацгвардійці зазначають: підготовка проходить ефективно, оскільки після кожної ротації військовослужбовці, які здобули новий актуальний досвід, вносять в процес навчання корективи. Військовослужбовці штурмових підрозділів розуміють життєву необхідність бути багатофункціональними та готуватися до якнайбільшого числа можливих сценаріїв.
Служба інформації та комунікації військової частини 3017, 10.10.2023
Відео: https://youtu.be/aPvCPD-PE5o