ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

В автівці на одному з блок-постів Слобожанські «Скіфи» виявили понад 30 одиниць вогнепальної зброї

Актуальное сегодня11 сентября 2025 | 10:44
Подія трапилась зранку 28 серпня. Мобільно-кінологічною групою 5 Слобожанської бригади «Скіф» НГУ для перевірки було зупинено мікроавтобус Volkswagen T4 під керуванням чоловіка 1980 р.н. В салоні автівки старшим кінологом кінологічної групи зі службовим собакою Veta були виявлені 28 автоматів, 6 пістолетів, 4 кулемети.
«Додайте до цього арсеналу ще 14 гранатометів, які також без будь-яких дозволів та документів перевозив водій, — прокоментував випадок начальник кінологічної служби бригади на ім’я Сергій.
Він додав, що на місце події була викликана слідчо-оперативна група Національної поліції України, якій були передані і правопорушник, і вилучений у нього арсенал.
 «Кожного дня мобільні кінологічні групи за певним графіком несуть службу на всіх блок-постах, які є своєрідними воротами до Харкова. За останній місяць правопорушники 39 разів намагалися провезти у наше місто або транзитом через нього вогнепальну зброю, вибухівку, боєприпаси та здійснили 26 спроб провезення наркотичних засобів», — наголосив начальник кінологічної служби, підкресливши, що в усіх випадках плани правопорушників були зірвані Слобожанськими гвардійцями.
Так, наприклад, увечері 02.08.2025 року на блок-пості, який розташований на в’їзді у Харків з боку міста Чугуїв, в ході перевірки мобільною кінологічною групою був зупинений автомобіль ВАЗ 21099.
 «Під час перевірки старшою кінологинею кінологічної групи на ім’я Ганна та її напарницею — службовою собакою Наомі в багажі пасажира, який через Харків прямував до м. Чернігів, були виявлені два автомати Калашникова та 260 набоїв до них», — розповів подробиці затримання начальник кінологічної служби 5 Слобожанської бригади «Скіф» НГУ.
У той же день та на тому ж блок-пості для перевірки було зупинено автомобіль Renault Koleos, під керуванням чоловіка 1989 р.н., Під час перевірки кінологом зі службовим собакою Отті в салоні авто, яке – знов таки – прямувало через Харків у Чернігів — також було виявлено два автомати та 240 набоїв до них.
 «В обох випадках на місце події прибули слідчо-оперативні групи Національної поліції України, яким і були передані правопорушники разом з вилученою зброєю», — розповів начальник кінологічної служби бригади.
Ще один випадок запобігання протизаконного ввезення до Харкова зброї та боєприпасів трапився 08.08.2025 року. Слобожанськими гвардійцями під час перевірки автомобіля Nissan Pathfinder в багажнику були виявлені два автомати та тротилові шашки. А зранку 25.08.2025 року під час перевірки автомобілю Audi A5 в багажному відділені авто — під запасним колесом – Слобожанські «Скіфи» знайшли російський автомат АК-74.
Як наголосив начальник кінологічної служби 5 Слобожанської бригади «Скіф» НГУ, загалом протягом серпня поточного року на всіх блок-постах Харкова гвардійці вилучили у водіїв та пасажирів:
Вогнепальної зброї різних типів – 91 одиницю.
Деталей вогнепальної зброї – 2 одиниці.
Набоїв – 9402 штук.
Гранат – 94 штуки.
Запалів – 358 штук.
Вибухових речовин – 6375 г.
Вибухових пристроїв – 651 штуку.
Наркотичних речовин – 858 г.
За вказаними фактами відкрито 63 кримінальних провадження, з них ст. 263 ККУ — 39 шт., та за ст. 309 ККУ — 26 шт.
Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях