ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

В Харкові військові капелани провели панахиду за загиблими

Актуальное сегодня17 июня 2024 | 16:26

На дев’ятий день після Світлого Христового Воскресіння у православних християн починається молитовне поминання померлих. В народі цей день називають проводами або Радоницею. Вважається, що саме в цей час душа померлого набуває спокою.

14 травня на Алеї Героїв Харківського міського цвинтаря за спокій душ загиблих військовослужбовців, полеглих за свободу та незалежність  України, військові капелани на чолі з Архієпископом Харківським і Слобожанським провели панахиду.

“Головною нашею задачею є духовне супроводження воїнів від початку їхньої служби і до її завершення, особливо коли вони віддали найцінніше — своє життя за неньку Україну. Капелани є безпосередніми учасниками поховання і вшанування воїнів, вони є їх провідниками на вічному шляху. Сьогодні ми провели поминальні богослужіння в храмах та звершили панахиду безпосередньо на місці поховання воїнів, які загинули в цій жахливій війні. Вічна слава Воїнам, пам’ятаємо кожного!”, — зазаначив підполковник каленаської служби Олексій Фомін.

Архієпископ Харківський і Слобожанський Митрофан звершив панахиду, під час якої підносилися молитви за упокоєння душі воїнів, йому співслужили військові капеланами Східного оперативно-територіального об’єднання  Національної гвардії України.

«Ми сьогодні зібралися на Алеї, де поховані наші герої, захисники нашої держави. Свята Православна Церква України повсякчас згадує у своїх молитвах тих, хто поклав своє життя за волю і любов до ближнього. Тому сьогодні разом із керівництвом Східного територіального управління Національної гвардії та військовими капеланами ми зібралися тут для того, щоб помолитися за спокій їх душі, пом’янути їх та подякувати їм за те, що вони поклали свою душу, поклали життя своє й тіло за те, щоб ми могли спокійно жити у вільній належній державі Україні», — сказав Владика Митрофан.

З огляду на військовий стан та міркування безпеки кількість людей на панахиді була обмежена. Це ще один злочин, який приніс окупант – люди не можуть відвідати поховання рідних та близьких… Тож у заході взяли участь представники командування військових частин.

«Вічна пам’ять всім воїнам, які віддали свої життя за Україну. Завдяки їм продовжується життя, і наша країна зберігає незалежність. Ми ніколи не забудемо їхній подвиг! Нехай сьогодні душі захисників знайдуть вічний спокій у Царстві небесному, а ми зробимо все від нас залежне, щоб підтриматиродини загиблих і увічнити пам’ятьГероїв», — сказав заступник начальника Східного ОТО НГУ по роботі з особовим складом полковник Станіслав Басараб.

Нагадаймо, що подібні заходи є традицією і невідємною складовою душпастирської опіки. Під час відзначення Великодніх свят військові капелани відвідали поранених військовослудбовців в лікувалих закладах.

Відділення іфнормації та комунікцаії Східного ТУ НГУ

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях