Про окремі питання щодо обліку великих платників податків кореспонденту видання «Время» розповів заступник начальника Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Валерій Любічев.
Відповідно до пп.14.1.24 п.14.1 ст.14 розділу І та згідно з п.64.7 ст.64 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) сформовано Реєстр великих платників податків на 2022 рік (далі — Реєстр ВПП), який затверджено наказом Державної податкової служби України від 24.09.2021 р. № 838 (далі – Наказ № 838).
Про це повідомив заступник начальника Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Валерій Любічев.
«Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, про таке включення платник податків зобов’язаний стати на облік за основним місцем обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр ВПП», — відмітив заступник начальника Міжрегіонального управління.
Для ефективного обслуговування великих платників податків, у структурі Державної податкової служби України було створено п’ять міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків, у т.ч. Північне міжрегіональне управління.
«Платникам, які не відповідають критеріям «великого платника» та не включені до Реєстру ВПП на 2022 рік, необхідно подати заяву за формою № 1-ОПП до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням», — зауважив Валерій Любічев.
Телефон для довідок з питань щодо порядку переведення платників:
(057)734-92-46, 777-06-45 відділ електронних сервісів Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.