ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Волонтери хабу “Даруй добро” допомагають гвардійцям бути мобільними влучними та ефективними

Актуальное сегодня17 июня 2024 | 15:17

Нацгвардійці отримали партію автомобільної техніки та обладнання для операторів дронів від волонтерського хабу “Даруй добро”. Більшість адресатів допомоги – бойові підрозділи Східного оперативно-територіального об’єднання.

Ворожі FPV-дрони, артилерія та міни на різних ділянках лінії зіткнення щодня вибивають автомобільну техніку українських захисників. Її дефіцит відчувається постійно у всіх фронтових підрозділах. Аби зменшити його рівень  волонтери, об’єднані хабом “Даруй добро”, працюють 24/7.

Сьогодні ми передаємо вісім транспортних засобів. Близько тридцяти пташок різного калібру, ноутбуки та планшети. Загалом за понад два роки хаб працює. За ці роки передано до лав НГУ понад 50 мільйонів гривень допомоги, близько 80 автомобілів. Крім того, ми передали близько 100 БПЛА, зокрема, з тепловізійним обладнанням, а також FPV. Разом рухаємось до Перемоги, – пояснив радник командувача НГУ та координатор проєктів волонтерського хабу Анатолій Русецький.

Волонтери хабу зазначають, що доставляти автомобільну техніку та запчастини для дронів стає дедалі складніше, адже попит значно переважає пропозицію. У територіально найближчих європейських країнах дістати використаний автомобіль у нормальному стані вже давно стало неабиякою удачею.

Ми возимо багато автівок. Все важче знайти у доброму стані автівки. Вже возимо з Нідерландів, Німеччини, Швеції, Норвегії автівки. Бо їх все менше і менше. Дуже довго триває подорож за автівками. Доводиться багато їздити по Європі, щоб їх знайти, купити та довезти до України. Іноді доводиться стояти по декілька діб на пунктах пропуску у чергах. Добре, що польські та українські митники ставлятьсяз розумінням і довго не затримують”, – ділиться волонтер хабу “Даруй добро” Олексій Куля

Підрозділи Національної гвардії сьогодні ведуть жорстокі бої на всіх ділянках фронту. Відтак і потреби у техніці величезні, тому гвардійці висловлюють щиру вдячність волонтерам, які їм допомагають.

Своєчасно підвезені БК, продукти, вода, або ж евакуйований поранений побратим — ось справжня ціна цієї автомобільної техніки. Вона допоможе нам залишатися ефективними на лінії бойового зіткнення. Так само наші оператори дронів дуже вдячні за можливість отримувати безпілотні апарати. Завдяки цьому ми можемо набагато точніше завдавати ударів по ворогу. Минув той час, коли наявність одного “мавіка” було неабиякою удачею для підрозділу. Наразі просто неможливо вести бойові дії без дронів. Вони давно стали життєво важливим розхідним матеріалом цієї війни. Крім того, ворожі засоби РЕБ даються взнаки. Звертаючись до українців, хочу сказати, що кожен ваш внесок — це ще одна можливість зберегти життя та наближає нашу Україну до Перемоги”, – зазначає військовослужбовець бригади “Спартан” Олексій

Сьогодні в роботі хабу “Даруй добро” беруть участь багато волонтерських та громадських організацій, окремі волонтери та благодійні фонди, зокрема й такі як однойменне “Даруй добро” та “Технологія”. Багато також допомагають американські, канадські фонди та представники українського бізнесу. Загалом Силам оборони волонтери хабу поставили понад 230 автомобілів з початку повномасштабного вторгнення.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях