Як отримати паспорт під час війни? Як відновити паспорт? Чи можна зробити новий паспорт, якщо втрачено взагалі всі документи? Куди звертатись мешканцям деокуповних територій? Хто обслуговується без черги? На ці питання відповіли представники Головного управління Державної міграційної служби Харківщини.
Важливі обставини…
— Важливі обставини при яких було втрачено документи,- зазначає Ірина Самойлова, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Головного управління ДМС в Харківській області. Якщо паспорт було загублено, або його вкрали — це, за її словами, стандартна ситуація, і порядок дій в цому випадку прописано в постанові 302, згідно якої людині треба звернутися до будь якого діючоно територіального підрозділу міграційної служби України і написати заяву про втрату.
— До будь якого! — наголошуе фахівець, незалежно від регістраціі та фактичного місця проживання. Щоб записатися на прийом, треба зареєструватися в електронній черзі на офіційному сайті Міграційної служби. І тут треба попередити — на жаль, електронна черга переповнена, це реалії сьогодення, бо через війну в Україні, особливо в тих областях та районах, де проходять бойові дії, до яких належить і Харківщина, дуже великий попит на відновлення документів. Окрім цього, проблема загострюється через постійну загрозу ракетних обстрілів, бо під час повітряної тривоги працівники не можуть виконувати свої обов’язки і незважаючи на те, що вони затримуються, навіть після роботи, обробити всі заявки не встигають фізично. Тому, в деяких регіонах додатися до електронної черги може бути проблематично, бо вона розписана лише на два тижні. Втрутитись в цей процес, за словами Ірини, не можуть навіть співробітники міграційної служби. Єдине, що тут можна порадити — це спробувати зареєструватися о 24.00 — по закінченні кожного дня відкривається ще один день, і в цей час шанси встигнути записатись до черги зростають. В разі, коли за якихось обставин зареєструватись на сайті неможливо, треба звернутися безпосередньо до підрозділу ДМС.
Люди, які втратили паспорт через бойові дії, обслуговуються без черги!
Якщо ж причиною втрати стали бойові дії, наприклад: вибух, пожежа, тощо — це інша справа. В таких випадках необхідно звернутися до будь якого підрозділу МСУ без попереднього запису зі зверненням, в ньому треба зазначити обставини, при яких було втрачено паспорт, додати до нього, при наявності, відповідні документи, які засвідчують викладені у зверненні події ( довідка від пожежних, поліція або інше) — такі люди приймаються без черги! Також, до електронної черги не треба записуватися: людям з інвалідністю, військовим, жінкам з дітьми та вагітним і людям похилого віку — вони обслуговуються без черги. Якщо людина не може самостійно зайти до відділення, у неї є можливість скористатись електронною поштою і відправити звернення на адресу міграційної служби, яка є на офіційному сайті, і працівники міграційної служби, за словами Ірини, зв’яжуться з автором і проконсультують на предмет того, що робити.
Наразі в Харкові працює 4 відділення: Шевченківський район, Київський, Салтовский та відділення документів №3. Ірина акцентує, що на Харківщині міграційна служба зараз не співпрацює з жодною організацією! Тому всі питання стосовно відновлення паспорту треба вирішувати тільки в територіальних підрозділах ДМС!
Окрему увагу треба звернути на деокуповані території
За словами Ірини Самойлової, окрім випадків втрати документів через пожежі та інщі випадки, пов’язані з війною. Багато у кого паспорти було примусово вилучено, і тепер їх необхідно відновлювати. Зараз міграційна служба працює задля того, щоб відновити роботу територіальних підрозділів у цих районах. Вже запрацювали підрозділи міграційної служби у Балаклії та Шевченково (097-472-51-73), також використовуються пересувні відділення, тобто у встановлені дні до населеного пункту на мікроавтобусі приїздить група з фахівців міграційної служби, до яких можна звернутись стосовно відновлення паспортів. Наразі такий підрозділ буде працювати в Ізюмі (095-045-22-63).
Докладніше про час і місце роботи підрозділів, в тому числі пересувних, можна дізнатися на офіційному сайті міграційної служби: https://dmsu.gov.ua/kharkiv/pidrozdily.html
З 2 вересня оновлено номери гарячої лінії ГУ ДМС в Харківській області. З питань перевірки стану оформлення паспортів громадянина України, які були подані до територіальних підрозділів до 24.02.2022:
(057)340-93-10
(057)340-40-15
(057)773-00-67
З питань документування громадян України паспортом у формі ID-картки:
(057)340-40-15
(057)773-00-67
(057)340-93-10
З питань документування громадян України паспортом громадянина України
для виїзду за кордон:
(093)715-04-30
З питань громадянства України:
(093)715-89-00
З питань роботи з іноземцями та особами без громадянства:
(097)737-72-71
Відділ документального забезпечення:
(057)705-52-80
Гарячі лінії ГУ ДМС Харківської області працюють з понеділка по п‘ятницю
з 09:00 до 17:00.