ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Як платнику ПДВ вийти з переліку ризикових?

Актуальное сегодня09 декабря 2021 | 12:57

Про алгоритм дій платників податків для виключення їх з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, кореспонденту видання «Время» розповів заступник начальника Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Валерій Любічев.

«Хочу звернути увагу, що з початку дії Постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі Порядок №1165) у платників податків досить часто виникають питання щодо причин внесення до переліку ризикових платників, а також дій, необхідних для виключення з нього», —  зазначив заступник начальника Міжрегіонального управління.

У разі встановлення контролюючим органом відповідності платника хоча б одному з Критеріїв ризиковості, передбачених Порядком №1165, комісіями регіонального рівня приймається відповідне рішення, яке через Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України надсилається в день його прийняття із зазначенням підстави.

В приватній частині Електронного кабінету (меню «Моніторинг ПН/РК») платникам забезпечено можливість доступу до інформації щодо відповідності критеріям ризиковості, передбаченим цим Порядком.

Так платник через Електронний кабінет може надати інформацію та копії документів для виключення його з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості.

Інформація та копії документів, що подаються до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку, повинні відповідати вимогам Закону України від 22.05.2003 р. №851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України від 05.10.2017 р. №2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. №557.

Ідентифікатор форми «Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості»: J(F)1314901. Також, до Повідомлення додаються додатки у вигляді копій документів довільного формату (ідентифікатор форми додатків J/F1360102), у форматі PDF, PNG або JPG.

При цьому кількість документів, що додаються до Повідомлення, не повинна перевищувати 100 одиниць. В п.6 Порядку №1165 наведено невичерпний перелік таких документів.

«Повідомлення, пояснення та копії документів, подані платником ПДВ, комісія розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, а також приймає відповідне рішення, яке надсилається платнику в день прийняття засобами електронного зв’язку в приватну частину Електронного кабінету.

У разі неприйняття комісією рішення за 7 днів платник автоматично виключається з переліку ризикових», — відмітив Валерій Любічев.

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях