ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Який порядок листування платників податків та контролюючих органів в Електронному кабінеті?

Актуальное сегодня27 мая 2021 | 16:28

Який порядок листування платників податків та контролюючих органів в Електронному кабінеті?

Про особливості листування контролюючих органів з платниками податків через Електронний кабінет та зміни у порядку його функціонування кореспонденту видання «Время» розповіла начальник Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Галина Феденко.

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу, законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» без укладення відповідного договору. Про це зазначено у п. 42.6 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі — ПК).
Керуючись нормами п. 42.4 ст. 42 ПК, листування контро­люючих органів з платниками податків, що подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, у разі подання заяви про бажання отримувати документ через електронний кабінет, здійснюється засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» шляхом надіслання документа в електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.
Як визначено абз. другим та третім п. 42.6 ст. 42 ПК, керівник платника податків визначає, змінює перелік уповноважених осіб платника податків, які наділяються правом підписання, подання, отримання ними документів та інформації через електронний кабінет від імені платника податків, та визначає їхні повноваження.
Платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законів, зазначених вище.
Нагадаю, що наказом Міністерства фінансів України від 14 липня 2017 року №637 було затверджено Порядок функціонування Електронного кабінету.
Проте, починаючи з 21 травня цього року почав діяти наказ Міністерства фінансів України від 18.03.2021 р. №159 «Про затвердження Змін до Порядку функціонування Електронного кабінету. Цим наказом, зокрема, введені нові правила листування платника податків з ДПС через Електронний кабінет та обов’язок ДПС повідомляти про помилки у роботі Е-кабінету.
Документом визначено, що для листування з ДПС в електронній формі платнику податків необхідно подати заяву про бажання отримувати документ через Електронний кабінет за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. При цьому платник податків один раз протягом року може надіслати через Електронний кабінет заяву про відмову отримувати документи через Електронний кабінет за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.
Для цього наказом №159 затверджено як форму заяви про бажання отримувати документ через Електронний кабінет (Додаток 3), так і форму заяви про відмову від цього (Додаток).
Крім того, наказом передбачено, що ДПС повинна розміщувати на офіційному вебпорталі повідомлення про виявлені технічні та/або методологічні помилки чи технічний збій в роботі Електронного кабінету із зазначенням дати та часу їх початку та повідомлення про їх усунення із зазначенням дати та часу їх завершення.
В свою чергу, взаємодія ДПС та платників податків можлива також через інші засоби, бази даних, реєстри, що ведуться в електронному вигляді.
До того ж, хочу зауважити, що електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється виключно у випадках:
отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;
отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;
отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;
наявності в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;
наявності в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях