ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Завдяки пухнастим гвардійцям за минулий тиждень порушено 8 кримінальних справ

Актуальное сегодня22 ноября 2023 | 14:46
Кінологи 5-ї Слобожанської бригади разом зі своїми вихованцями за будь-якої погоди та обставин щоденно продовжують пильно нести службу на блок-постах міста, запобігаючи протизаконному доправленню до нього зброї, вибухівки та наркотичних засобів. Так, завдяки пухнастим гвардійцям за минулий тиждень вилучений цілий арсенал, порушено 8 кримінальних справ.
У понеділок, 13 листопада, о 08:50 на блок-посту, який знаходиться на виїзді з Харкова у бік Чугуєва під час перевірки автівки Volkswagen Transporter 4 чорного кольору, що рухався у Харків під керуванням чоловіка 1998 р.н. кінологом солдатом зі службовим собакою Ерік в салоні автомобіля було виявлено дві гранати (Ф1-1 та РГО), а також 60 набоїв калібру 5.45. На місце події була викликана слідчо-оперативна група Національної поліції України, проти водія порушено кримінальну справу за ст. 263 ККУ «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». Нагадаємо, відповідно до вказаної статті, носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
У середу, 15 листопада, о 15:00 на БП «Лісне» під час спроби в’їхати у місто Харків був зупинений для перевірки автомобіль Ford Ranger під керуванням чоловіка 1989 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні були виявлені 5 підривачів та електродетонаторів різного виду. На місце події була викликана слідчо-оперативна група Національної поліції України, порушено кримінальну справу за ст. 263 ККУ.
У той же день та на тому ж блок-пості о 16:30 для перевірки був зупинений Volkswagen Transporter T4 під керуванням чоловіка.1996 р.н., що намагався проїхати у Харків. Під час огляду автівки кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні були виявлені 4 гранати та два радянських універсальних запали системи Віцені та А. А. Беднякова. На місце події була викликана слідчо-оперативна група Національної поліції України, порушено кримінальну справу за ст. 263 ККУ.
У четвер, 16 листопада, о 10:40 на БП «Солоницівка» при спробі в’їхати у м. Харків була зупинена автівка Fiat Doblo під керуванням чоловіка 1969 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні було виявлено: дві гранати РГД, два запали УЗРГМ та 60 патронів калібру 5.45. На місце події була викликана слідчо-оперативна група Національної поліції України, порушено кримінальну справу за ст. 263 ККУ.
Але найрезультативнішою для кінологів нашої бригади виявилась неділя, 19 листопада. Вочевидь, правопорушники розраховували на те, що у «вихідний день» гвардійці втратять пильність. Втім, як і зазвичай, міркування тих, хто намагався порушити закон, виявились хибними. Результат — на одному блокпості на трасі Харків-Чугуїв під час спроби протизаконно ввезти в наше місто зброю та боєприпаси були затримані 4 автівки.
Так, о 09:20 був зупинений автомобіль Nissan NAVARA під керуванням чоловіка 1992 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом із службовим собакою Мальта в салоні автомобіля виявлено: 145 патронів калібру 7.62 та дуло до кулемета Калашнікова без документів.
Через годину – о 10:20 для перевірки була зупинена автівка Renault Master під керуванням чоловіка 1994 р.н. В салоні кінолог зі службовим собакою Amorek виявили: одну гранату Ф1 та один універсальний запал системи Віцені та А. А. Беднякова.
Через 20 хвилин під час перевірки автівки Mersedes ML 270 під керуванням чоловіка 1987 р.н. кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні автомобіля було виявлено: 4 гранати М67, одну гранату РГ42, дві гранати Ф1 та два запали УЗРГМ 2.
А о 14:10 під час перевірки позашляховика Nissan X-Trail під керуванням чоловіка 1978 р.н. кінологом зі службовим собакою Amorek в салоні було виявлено цілий арсенал: 10 гранат Ф1, один гранатомет, 10 запалів УЗРГМ 2 та 2160 штук набоїв калібру 5.45.
В усіх чотирьох випадках на місці виявлення протизаконних дій працювала слідчо-оперативна група Національної поліції України. Порушені 4 кримінальні справи за ст. 263 ККУ, обвинуваченим загрожує позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
5 Слобожанська бригада НГУ
Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях