ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

«Зберіг життя багатьох хлопців». Пам’яті бійця «Азову» Артема Реді

Актуальное сегодня29 августа 2023 | 18:13

Меморіальну дошку захиснику Маріуполя азовцю Артему Реді відкрили у Харківському ліцеї № 85 у День пам’яті захисника України. Уродженець Харкова Артем Редя — захищав оточений росіянами Маріуполь понад п’ятдесят днів. Загинув у важкому бою.

Вшанувати його пам’ять прийшли рідні, близькі, військовослужбовці 12 бригади спеціального
призначення “Азов”, 3 бригади оперативного призначення “Спартан”, педагоги ліцею, представники адміністрації Індустріального району Харкова, громадських організацій та ТЦК. Сльози гіркоти та болючої втрати наверталися у присутніх.


«Понад усе любив книги на воєнну тематику. Якийсь том міг шукати та чекати роками. Не було для нього кращого подарунку. Мав дві освіти — юридичну та економічну. Якщо поставить собі, щось за мету, обов’язково цього доб’ється. Перед цими всіма подіями він телефонував мені, і дякував, що не давала йому розслабитися, що саме тому він всього досяг сам, і може тепер вести людей. Хоч як було йому важко, але він завжди казав, що у нього «Все ok», – поділилася матір Героя пані Надія.

Він намагався її підтримувати, навіть перебуваючи у настільки важких умовах. Артем мав непересічну силу характеру. Виявляється, він з дитинства був лідером серед однолітків.
«Через високий зріст сидів на задній парті, але був у всьому перший. Надзвичайно бойовий: брав участь у тижнях наук, змаганнях. Все робив легко, з гумором. Був врівноважений. Дуже світлий, — розповіла класний керівник Артема пані Людмила. Вона показала нам численні фото з ним, яка берегла, хоч він і випустився 19 років тому.

— Був дуже спостережливий, я завжди відчувала його підтримку у стосунках з класом. Діти його слухались як дорослого, ніби якогось «сірого кардинала», тільки у доброму сенсі».


Артем Редя — навічно у лавах Національної гвардії України. Для військовослужбовців бригади «Азов» було честю вшанувати його пам’ять. «Він був командиром другої сотні. Надзвичайно, розбирався в історії та тактиці. Зберіг життя багатьох хлопців, навіть в умовах нестачі боєприпасів та тотальної вогневої переваги ворога. Ми з боєм пробивалися на «Азовсталь», коли позиції на правому березі були під загрозою оточення. І тоді у колоні другого батальйону на БТР рухався Редя та його побратими потрапили під обстріл та загинули. Дуже гідна людина», — пояснив військовослужбовець бригади «Азов» Рейнджер

«Від імені командування бригади та його побратимів дякуємо мамі Реді за велику, файну людину. Він довів, що є люди великого характеру, мужності, сміливості та честі. Я з Маріуполя, і особливо вдячний Артему та за захист мого міста, — наголосив військовослужбовець бригади «Азов» Сем. На його думку, ліцей, де навчався Артем, має носити його ім’я. Він
також висловив вдячність педагогам, які взяли участь у становленні воїна. З 2016 по 2017 роки Артем служив у 3 бригаді оперативного призначення Нацгвардії. Тут його теж згадують із вдячністю.


«Артем на той час проходив службу на посаді заступника командира взводу в військовому званні старшина, зарекомендував себе як лідер. Віддавав своєму підрозділу всього себе, готував людей, постійно їх тренував та навчав. У нього був багатий бойовий досвід. Брав участь в АТО. Прийшов він до нас з поліції та до переведення в «Азов» служив в
моєму підрозділі – приблизно рік. Він був реальний фахівець своєї справи», — згадує офіцер 3 бригади оперативного призначення «Спартан» Євген Паньков.
«Ми пишаємось, віримо і пам’ятаємо, що у нашому районі, у нашому місті були, є і будуть люди, які виборюватимуть наше майбутнє. Завдяки таким героям як Артем, ми переможемо», — впевнена представник адміністрації Індустріального району Харкова Олена Великанова.


За словами матері Артема Реді пані Надії вперше з азовцями її син познайомився у Широкиному. Та зустріч змінила все його життя. Згодом вона неодноразово бувала на базі, де служив її син, бачила з якого повагою там ставляться до її Артема, і як він живе та горить воєнною справою. Сьогодні її найбільше бажання — повернення захисників Маріуполя з полону.


Відділення інформації та комунікації Східного територіального
управління Національної гвардії України

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях