ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

Життя у ритмі спорту – історія Олександра Шарікова

Актуальное сегодня29 ноября 2023 | 20:29

Світ спорту — це невичерпний джерело емоцій, захоплення та неймовірних подій. Проте, за кожною грандіозною спортивною подією стоїть велика кількість людей, які роблять його доступним та захоплюючим для глядачів. Один із таких героїв — Олександр Шаріков, заслужений журналіст України, відомий телеведучий та людина, яка присвятила своє життя спорту та журналістиці.

«Спортивний журналіст — це своєрідний літературний атлет, який повинен володіти не лише підготовкою до матчів чи змагань, але й глибоким розумінням всіх тонкощів спортивного світу» – говорить Олександр.

Він розпочав свій шлях як професійний спортсмен у легкій атлетиці, майстер спорту, який пізніше перетворив свій спортивний досвід у вміння розуміти спорт на рівні експерта. Ця здатність сприяла йому в успішній кар’єрі журналіста, незважаючи на відсутність спеціальної освіти в цій галузі.

Його журналістський шлях розпочався у 1996 році, коли Олександр приєднався до спортивної редакції новин «АТН», тоді все було в новинку: перші репортажі, новини, ефіри, підсумкові програми – викликали інтерес у Олександра. Він брався за всю роботу, щоб краще освоїти нову професію. Цей досвід став для нього важливим фундаментом у журналістиці.

Потім перейшов на ТРК «Сімон», а у 2007 році у «Харківські  новини» та вже 16 років працює там. Олександру приносить найбільше задоволення випуски новин, які потрібно здати у дуже короткі строки.

Олександр Шаріков відданий спорту до глибини душі. Він не просто спортивний журналіст, а людина, яка вміє виділити найголовніше та привести до глядача саме те, що заслуговує на увагу. Його увага до дитячих змагань та молодих спортсменів відображається у великих успіхах тих, кого він підтримував на початковому етапі їхніх кар’єр.

«Каміль Керімов, Мухаммед Алієв, Дімітрій Тімченко, Олександр Гвоздік – вони виросли у знаменитих спортсменів, коли ми останній раз зустрічались, то згадували часи, коли я брав у них перші інтервʼю», – з гордістю згадував Олександр Шаріков.

Олександр веде активний спосіб життя, бігаючи щодня 10-20 км, вкладаючи у це не тільки фізичні, а й ментальні зусилля, каже: « Біг– це час для роздумів, саме після нього у мене з’являється багато нових ідей». Такий підхід допомагає йому бачити спорт як дещо живе та непередбачуване, саме тим і цікава спортивна журналістика.

Нещодавно Олександр перейшов на інтернет-платформу YouTube, де продовжує свою роботу, висвітлюючи спортивні події для нового покоління глядачів. Його внесок у розвиток спорту та журналістики отримав визнання від місцевих органів влади та громадськості у вигляді премій та грамот. Шістнадцятого листопада цього року в День працівників телебачення, радіо і зв’язку України Олександр отримав медаль “За професійну працю” — так високо його роботу в спортивних новинах оцінили ХК «Динамо Харків-Силові відомства», Харківське відділення Міжнародної Поліцейської Асоціації, Всеукраїнське обʼєднання громадян «Країна». І тому зовсім не дивно, що Олександр   має багато фанатів, бо завжди у репортажах каже тільки правду.

Олександр Шаріков — символ відданості та професійної майстерності, і його історія є доказом того, що захоплення та працьовитість можуть призвести до великих результатів у будь-якій сфері життя.

Анастасія Бакал

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях