ru
uk
Мнения
Подписаться на новости
Печатный вариант “Время”

ЗНЕСТРУМЛЕННЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НЕ ЗМІНИЛО ПЛАНИ ТВОРЧИХ ВОЛОНТЕРІВ - ЯК МУЗИКАНТИ МІСТА НАБЛИЖАЮТЬ НАШУ ПЕРЕМОГУ

Актуальное сегодня25 октября 2022 | 22:09

Близько дев’ятої ранку 22 жовтня у Хмельницькому прогримів вибух. Одразу після цього зникло електропостачання у всьому місті. Проте ці непередбачувані обставини не завадили творчому гурту “Мистецький волонтер” на чолі з поетом-піснярем Миколою Дорожко зустрітися зі слухачами у залі Хмельницької філармонії цього ж вечора. 

За годину до початку концерту зустрічаємо біля входу до філармонії Лідію — пенсіонерку і постійну відвідувачку культурних заходів у місті.

Як тільки я побачила цей концерт — я все покинула що є тільки можна, спішила на четверту  годину, щоб зайняти місце, — каже пані.

У цей час на сцені філармонії у розпалі репетиція Дитячої студії Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля». Керівник студії Сергій Качуринець емоційно коментує роботу своїх юних підопічних.

Готуються до виступу й музиканти Оркестру Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, а також співаки, серед яких Заслужені артисти України і лауреати міжнародних конкурсів. До звичного радісного збудження перед концертом, примішується й інші хвилювання — чи прийдуть сьогодні слухачі? Адже світло з’явилось буквально за півтори години перед концертом, і не по всьому місту.  

“Ми думали що можливо і концерту не буде — каже диригент оркестру Леонід Деркач -, оскільки раніше була така інформація, що світло подадуть тільки ввечері, не раніше дев’ятої години. Але видно наші рятувальники справились швидше, тому після третьої світло уже з’явилося у філармонії”.

Переконуємо маестро, що аудиторія в залі неодмінно буде, адже за годину до концерту вже бачили перших слухачів біля входу до філармонії. 

Ініціатор концерту “Повернись живим” у Хмельницькій філармонії — поет-пісняр Микола Дорожко. Подібні заходи він проводить регулярно. Концерти безкоштовні, але на вході завжди стоїть скринька для благодійних внесків. Так музиканти-волонтери наближають нашу спільну перемогу.

“Перший концерт відбувся 7 травня у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького — розповідає Микола Дорожко З тих пір це вже, мабуть восьмий концерт. Я маю таку нагоду сам робити все те, що потрібно сьогодні для Збройних сил”

У концерті прозвучали переважно авторські пісні Миколи Дорожко. Ліричні пісні написані до початку повномасштабної війни, патріотичні — у різні часи, багато з них вже після 24 лютого. Аудиторія дуже тепло приймає виконавців. Фінал концерту супроводжується бурхливими аплодисментами — слухачі аплодують стоячи. Замість виконання на біс, оркестр під орудою Леоніда Деркача виконав гімн України. Співаки на сцені його виконали разом зі слухачами у залі. На високій ноті закінчився цей день, який розпочинався так не оптимістично.

   Катерина Лозенко

   Фото автора

Подписаться на новости
Коментарии: 0
Коментариев не добавлено
Cледите за нами в соцсетях